McLaren potwierdził zawarcie umowy sponsorskiej z firmą Gulf

Stajnia z Woking odnowiła partnerstwo z pierwszych lat swojej działalności.
28.07.2010:43
Mateusz Szymkiewicz
1450wyświetlenia
Embed from Getty Images

McLaren potwierdził zawarcie wieloletniej umowy sponsorskiej z firmą Gulf, odnawiając tym samym partnerstwo sprzed kilku dekad.

Od kilku dni spekulowano na temat potencjalnej współpracy stajni z Woking z amerykańskim koncernem. McLaren po rozstaniu z Petrobrasem poszukiwał nowego partnera z branży petrochemicznej i jak oficjalnie ogłoszono, będzie nim Gulf. Jego loga pojawią się na MCL35 oraz kombinezonach już od Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Jesteśmy zachwyceni witając ponownie Gulf w McLarenie. Po raz kolejny połączymy dwie kultowe marki w ramach nowego i ekscytującego partnerstwa - powiedział Zak Brown, dyrektor McLaren Racing. Gulf jest częścią historii McLarena, a także znany jest z innowacji i doskonałości technicznej, co doskonale do nas pasuje. Nie możemy doczekać się rozpoczęcia współpracy jeszcze w tym sezonie.

McLaren współpracował z firmą Gulf w latach 1968-1973, zarówno w Formule 1 jak i zmaganiach samochodów sportowych. Brytyjski zespół wygrywał w barwach sponsora między innymi wyścigi Can-Am.