Bottas liczy na szybkie przedłużenie umowy z Mercedesem

Hamilton z kolei przyznał, że widzi siebie w F1 jeszcze przez dwa-trzy sezony.
31.07.2018:20
Maciej Wróbel
371wyświetlenia
Embed from Getty Images

Valtteri Bottas ujawnił, że już rozpoczął rozmowy z Mercedesem w sprawie przedłużenia kontraktu.

W ostatnich miesiącach krążyło wiele plotek odnośnie posady Valtteriego Bottasa w Mercedesie. Spekulowano, że miejsce Fina może od sezonu 2021 zająć junior niemieckiego producenta, George Russell, lub Sebastian Vettel, który z końcem sezonu 2020 pożegna się z Ferrari.

Ostatecznie potwierdzono pozostanie Russella na kolejny rok w Williamsie, jak również Mercedes stanowczo zaprzeczył, jakoby rozważał zatrudnienie Sebastiana Vettela. Pozostanie Bottasa w Mercedesie jest tym bardziej prawdopodobne, iż szefostwo stajni z Brackley wielokrotnie również podkreślało, że jest zadowolone ze swoich aktualnych zawodników.

Sam zainteresowany stwierdził, że nie obawia się o przyszły sezon pomimo tego, że pod koniec lipca wciąż nie ma podpisanej nowej umowy z Mercedesem. Wszyscy dobrze wiemy, że ten sezon jest zupełnie inny niż poprzednie, dlatego nie czuję, jakby negocjacje miały być opóźnione - powiedział Bottas.

Jasne jest, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Zaczęliśmy dyskutować na ten temat tydzień czy dwa tygodnie temu. Nie ma pośpiechu ani powodu do paniki. Czuję też, że wszyscy sobie ufamy, więc mam nadzieję, że wkrótce dojdziemy do porozumienia.

Zespołowy partner Fina, Lewis Hamilton, przyznał z kolei, że przerwa spowodowana wybuchem pandemii sprawiła, że zyskał odrobinę świeżej energii, która według niego umożliwi przedłużenie jego kariery kolejne dwa-trzy sezony.

Mamy już taki okres, w którym nie ma w stawce żadnego innego kierowcy z czasów mojej przeszłości, więc moim celem jest zapewnianie dobrych wyników zespołowi tak długo, jak tylko dam radę. Widzę siebie tutaj jeszcze przez najbliższe dwa lub trzy lata - powiedział sześciokrotny mistrz świata.