Hulkenberg prowadzi rozmowy na temat startów w F1 w 2021 roku

Niemiec ma nadzieję na przejście do konkretnych negocjacji w ciągu kilku następnych tygodni.
06.08.2017:55
Nataniel Piórkowski
951wyświetlenia
Embed from Getty Images

Nico Hulkenberg potwierdził, że prowadzi rozmowy na temat zapewnienia sobie możliwości startów w Formule 1 w sezonie 2021.

Pod koniec 2019 roku Niemiec stracił wyścigowy fotel w Renault, gdy zespół zdecydował się na zatrudnienie Estebana Ocona.

Hulkenberg powrócił nieoczekiwanie do zmagań w F1 przy okazji Grand Prix Wielkiej Brytanii, gdy zastąpił chorego na koronawirusa Sergio Pereza w teamie Racing Point. 32-latkowi nie udało się jednak wystartować do wyścigu ze względu na problem z jednostką napędową.

W czwartek Hulkenberg spotkał się z dziennikarzami i odpowiedział na pytanie o swoją potencjalną przyszłość w serii Grand Prix.

Szczerze mówiąc jestem w kontakcie z kilkoma ludźmi z biznesu F1, z kilkoma szefami zespołów. To nic nadzwyczajnego, bo wszyscy się tutaj znamy.

Niektóre kontakty są zwykłymi rozmowami, inne dotyczą w trochę większym stopniu tematu przyszłości. Prowadzę rozmowy, ale nie przyniosły jeszcze one nic konkretnego. Domyślam się, że to kwestia kilku tygodni. Wtedy wszystko powinno stać się nieco bardziej konkretne i rzeczowe.

Jeśli nie Formuła 1 , to ciężko jest mi teraz cokolwiek powiedzieć. Będę wtedy stawiał krok za krokiem, próbując oceniać rozwój wydarzeń w ciągu nadchodzących tygodni.

Hulkenberg dodał, że nie wierzy, iż możliwość startu w Grand Prix 70-lecia była kluczowa dla jego przyszłości.

Dobry wynik to dobra reklama, ale ludzie, a zwłaszcza szefowie zespołów, nie patrzą tylko na jeden wyścig, zwłaszcza w takich okolicznościach. Byłoby dla mnie dobrze, gdybym mógł pojechać świetny wyścig. Jeśli jestem w bolidzie to chcę być godnym zastępcą, chcę maksymalnie pomóc zespołowi. Jeśli chodzi o resztę, to wszystko wyjaśni się później. To już zupełnie inna sprawa.