Gasly naciska, aby powrócić do Red Bulla

W połowie zeszłego sezonu fotel Francuza przejął Alex Albon.
09.08.2013:01
Łukasz Tarnacki
1039wyświetlenia
Embed from Getty Images

Kierowca AlphaTauri - Pierre Gasly deklaruje, że wykorzysta każdą okazję na ewentualny powrót do seniorskiego zespołu Red Bulla.

W zeszłym sezonie Francuz nie spełnił pokładanych w nim nadziei i osiągał znacznie gorsze wyniki niż jego zespołowy kolega Max Verstappen. Podczas wakacyjnej przerwy Gasly został zdegradowany do Toro Rosso, a jego miejsce zajął Alexander Albon, który przeżywa obecnie ciężki okres w barwach Red Bulla.

Moim celem jest szybka jazda i osiąganie jak najlepszych wyników. Chciałbym walczyć o podium - powiedział Gasly po osiągnięciu siódmego rezultatu w kwalifikacjach na Silverstone.

Sky Italia rozmawiała z kierowcą AlphaTauri o możliwościach powrotu do seniorskiego zespołu. Decyzja w tej sprawie nie należy do mnie, ale ciężko pracuję aby wykorzystać ewentualną okazję.

Moim celem jako kierowcy jest oczywiście walka o jak najwyższe lokaty. Robiłem to w niższych kategoriach i chciałbym powtórzyć swoje sukcesy tutaj. Muszę cały czas naciskać.

Jasne jest, że to nie ja podejmuję decyzje - są od tego dyrektorzy i to oni oceniają nasze występy. Dochodzi do tego kwestia polityki zespołu, ale nie chcę poświęcać temu zbyt wiele uwagi.

Wierzę, że poprzez naciskanie i systematyczne odnoszenie dobrych rezultatów możliwości pojawią się same. Chcę pokazywać mój pełny potencjał co weekend - mówi Gasly.

Francuza spytano także o ocenę stanu obecnego sezonu. Mercedes jest poza zasięgiem, ale w pozostałych bolidach wciąż tkwi potencjał na ulepszenia. Wszyscy chcemy być coraz szybsi