Verstappen: Nie spodziewałem się zwycięstwa

Holender podkreśla, że podczas pierwszego stintu musiał naciskać na Mercedesy.
09.08.2017:37
Nataniel Piórkowski
827wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen jest zaskoczony pokonaniem obu kierowców Mercedesa w drodze po zwycięstwo w wyścigu o Grand Prix 70-lecia.

Verstappen doskonale zarządzał ogumieniem, bazując na słusznej decyzji o rozpoczęciu rywalizacji na komplecie twardego ogumienia. Przez cały weekend Holender umniejszał szanse Red Bulla a po minięciu linii mety podkreślał, że zwycięstwo na Silverstone traktuje jako niespodziankę.

W ogóle się tego nie spodziewałem, ale po pierwszym przejeździe czułem, że naprawdę dobrze radzimy sobie z oponami. Oczywiście był też znak zapytania - jak Mercedes poradzi sobie na twardym ogumieniu.

Nasz bolid miał świetne tempo. Nie miałem tak naprawdę żadnych większych kłopotów z oponami. Po prostu naciskaliśmy. Zwycięstwo na tym torze to niesamowity wynik.

Za nami doskonały dzień. Wszyscy spisali się na medal - mieliśmy odpowiednią strategię. Nie było żadnych wpadek, wszystko szło bardzo gładko. Jestem przeszczęśliwy.

Na początku wyścigu Red Bull ostrzegł Verstappena, aby oszczędzał opony. Holender odparł jednak momentalnie: To jedyna szansa, aby być blisko Mercedesa. Nie będę siedział z tyłu jak jakaś babcia!.

Po wyścigu Verstappen wyjaśniał, iż czul, że ma dużą szansę, aby doścignąć kierowców Srebrnych Strzał przed ich pierwszymi zjazdami do boksów.

W tym sezonie nie mieliśmy tak naprawdę żadnej szansy, aby na nich naciskać. Spróbowałem więc wywierać na nich presję. Musieli zjechać do boksów a ja mogłem później jechać własnym tempem i do samego końca budować moją przewagę.

Zwycięstwo na Silverstone dało Verstappenowi awans na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej, przed Valtteriego Bottasa. Holender traci jednak aż 30 punktów do lidera tabeli - Lewisa Hamiltona.

Zapytany o to, czy jego bolid będzie w stanie pokonać Mercedesy na torze w Barcelonie, Holender stwierdził: Nie wiem. Myślę, że musimy użyć miękkich opon, które zdają się odpowiadać naszemu bolidowi. Zobaczymy w Hiszpanii. Póki co cieszymy się z dzisiejszej wygranej.