Perez: Nie zamierzam schodzić z drogi Vettelowi

Meksykanin jest zapewniany przez Racing Point, że utrzyma posadę w sezonie 2021.
20.08.2010:11
Mateusz Szymkiewicz
1441wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sergio Perez przyznał, że nie zamierza ustąpić swojego miejsca Sebastianowi Vettelowi w Racing Point przed sezonem 2021.

Niemiec po utracie posady w Ferrari nadal pozostaje bez zabezpieczonej przyszłości. Uważa się, że czterokrotny mistrz świata ma największe szanse na pozostanie w przyszłorocznej stawce z zespołem Racing Point, który zostanie przekształcony w Astona Martina. Swoje miejsce miałby zwolnić Sergio Perez, który oficjalnie dysponuje kontraktem do końca sezonu 2022.

Meksykanin pytany przez Sky Sports F1 o spekulacje wokół jego posady, odpowiedział: Nie zamierzam schodzić z drogi! Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. W tej chwili wszystko wszystko na to, że będziemy kontynuowali współpracę z zespołem. Czuję się całkiem bezpieczny w swoim miejscu. Wierzę, że to kwestia czasu, kiedy te wszystkie plotki ucichną.

Z kolei Vettel, który potwierdził rozmowy z Racing Point, zdradził, że kwestia jego przyszłości w Formule 1 może nie wyjaśnić się w najbliższym czasie. Nie trzeba być geniuszem ani znawcą tych wszystkich plotek, by wiedzieć, że nie zostało zbyt wiele wolnych miejsc. Jestem tu, by nadal się ścigać oraz wygrywać wyścigi. Wszyscy mamy ambicje. To wciąż mnie napędza - powiedział 33-latek.