Perez: Nie prowadzę rozmów z innymi zespołami

Meksykanin jest przekonany, że utrzyma posadę w Racing Point na sezon 2021.
27.08.2016:56
Mateusz Szymkiewicz
717wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sergio Perez potwierdził, że nie prowadzi rozmów z innymi zespołami w sprawie posady w Formule 1 na sezon 2021, będąc pewnym pozostania w Racing Point.

Meksykanin jest związany ze stajnią z Silverstone do końca 2022 roku, jednakże od kilku miesięcy z jego miejscem w projekcie Astona Martina łączony jest Sebastian Vettel. Niemiec z końcem sezonu pożegna się z Ferrari i aktualnie pozostaje bez zabezpieczonej posady na kolejne mistrzostwa.

Perez przed Grand Prix Hiszpanii stwierdził, że kwestią tygodni jest ucichnięcie spekulacji dotyczących transferu Vettela do Astona. Z kolei teraz 30-latek zadeklarował, że zarówno on jak i zespół są gotowi do dalszej współpracy.

Tak jak już wcześniej mówiłem, wszystko jest kwestią czasu - oznajmił Sergio Perez, zapytany przed Grand Prix Belgii o swoją sytuację w Racing Point. Jestem naprawdę szczęśliwy w zespole. Wierzę w ten projekt, jestem w niego zaangażowany od pewnego czasu i dostrzegam rozrost ekipy. Czujemy wewnątrz, że wszystko prawidłowo funkcjonuje. Nie widzimy powodu, dla którego coś powinniśmy zmienić. Tym bardziej ja nie dostrzegam. Cieszymy się udanym sezonem na torze, a sprawy idą w dobrym kierunku. Nie spodziewam się zmian.

Krótko po publikacji plotek o możliwości zastąpienia Pereza przez Vettela, pojawiły się informacje o spotkaniu Meksykanina z przedstawicielem innego zespołu. Kierowca zapytany, czy rozmawia z kimś innym w padoku o startach w Formule 1 w 2021 roku, odpowiedział: Nie. Odpowiedź jaką uzyskałem w zespole brzmi, że wszyscy chcemy kontynuować współpracę. Otrzymany sygnał jest pozytywny, więc pozostanę przy tym. Dlatego jestem tak pewny siebie i pozostaję spokojny. Cała ta sytuacja nie zależy ode mnie, więc nie przejmuję się nią. Skupiam się na wyścigach, cieszę się nimi. Niezależnie co ma się wydarzyć, nie przykuwam do tego uwagi.

Partner Pereza - Lance Stroll, zapytany czy brak klarownego komunikatu od Racing Point o składzie kierowców na sezon 2021 jest oznaką braku szacunku, odparł: Nie zamierzam dawać ci materiału na historię, którą chcesz sprzedać. Nie mam nic więcej do dodania w tym temacie.