Steiner: Nie wykluczamy zatrudnienia juniora Ferrari

Stajnia z Maranello ma rozglądać się za miejscami dla Schumachera, Szwarcmana i Ilotta.
31.08.2009:51
Mateusz Szymkiewicz
1076wyświetlenia
Embed from Getty Images

Gunther Steiner nie wyklucza, że zespół Haas zdecyduje się na zatrudnienie juniora Ferrari przed sezonem 2021.

Stajnia z Kannapolis posiada dwie wolne posady na przyszłoroczne mistrzostwa. Zespół ma poważnie brać pod uwagę zakończenie współpracy z Romainem Grosjeanem, natomiast Kevin Magnussen ma nie być w stu procentach pewny otrzymania nowego kontraktu. Z Haasem łączony jest Nico Hulkenberg, natomiast Ferrari ma rozglądać się za miejscami w F1 dla swoich juniorów.

Aktualnie liderem klasyfikacji Formuły 2 jest Robert Szwarcman przed Callumem Ilottem. Z kolei Mick Schumacher zajmuje czwartą pozycję w tabeli. Jak przyznał Gunther Steiner, utalentowani juniorzy Ferrari mogą być ciekawą opcją na sezon 2021.

Powiedziałbym temu «Tak» - odpowiedział Włoch na pytanie, czy byłby gotowy zatrudnić juniora Ferrari w Haasie. Jak już stwierdziliście, jest wiele interesujących talentów w Formule 2. Nic mi jednak nie wiadomo o darmowych silnikach. Zakładam, że muszę was wysłać na negocjacje. Bardziej mnie interesuje możliwość wniesienia czegoś świeżego do zespołu, a ich pula talentów jest całkiem niezła.

Jest jeszcze kilku innych kierowców, ale mają oni powiązania z producentami, więc nasze zainteresowanie spada. Fabryczne zespoły utrzymają swoich najlepszych kierowców, ponieważ zainwestowali w nich. Jeżeli chcemy debiutanta, najlepszą opcją będzie sięgnięcie po kogoś z Akademii Ferrari.