Szafnauer: Perez był cały czas świadomy rozmów z Vettelem

Szef Racing Point przekazywał informacje o postępach w negocjacjach Julianowi Jakobi.
11.09.2014:00
Mateusz Szymkiewicz
753wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Racing Point - Otmar Szafnauer, zaprzeczył, jakoby rozmowy kontraktowe z Sebastianem Vettelem były utrzymywane w tajemnicy przed Sergio Perezem.

Meksykanin ogłosił w środę, że tegoroczny sezon będzie jego ostatnim w barwach stajni z Silverstone. Mimo kontraktu ważnego jeszcze przez dwa lata, w następnym sezonie jego kokpit w Astonie Martinie przejmie Sebastian Vettel.

Perez komentując rozstanie z zespołem, stwierdził, że nikt o niczym go nie informował, a sama decyzja jest dla niego na tyle dużym zaskoczeniem, iż nie posiada planu B. W zupełnie innym tonie wypowiedział się jednak szef Racing Point, twierdząc, że menedżer 30-latka był stale informowany o postępach w rozmowach z Sebastianem Vettelem.

Miał przeczucie i wiedział co się dzieje - powiedział Otmar Szafnauer dla Sky Sports F1. Przez cały proces jego menedżer Julian [Jakobi] był informowany. To nie była prosta decyzja, co w pewien sposób jest oddaniem mu zasług, ponieważ wykonał dla nas wspaniałą pracę. Miał świadomość tego co się dzieje. Nie mógł tylko wiedzieć o ostatecznych działaniach, ponieważ decyzja jeszcze nie była podjęta. Wszystko wyjaśniliśmy mu w środę.

Amerykanin potwierdził, że rozmowy z Vettelem były prowadzone od dłuższego czasu, choć ostateczna decyzja o zaangażowaniu Niemca zapadła dopiero w tym tygodniu. Decyzja została podjęta dwa dni temu. Naprawdę. Nie było to łatwe, ponieważ Sergio dobrze się spisuje i jest świetnym kierowcą. To szybki zawodnik. W niedziele jest pewniakiem, nie popełnia wielu błędów i dowozi punkty. To komplement dla Sergio, że tak długo rozważaliśmy, czy powinniśmy zatrzymać go, lub wziąć czterokrotnego mistrza świata Sebastiana z całym jego doświadczeniem. Ostatecznie przy wejściu Astona Martina, uważam, że podjęliśmy właściwy wybór sięgając po doświadczenie Sebastiana z czołowych zespołów. Aston Martin aspiruje do tego miana. Moim zdaniem dokonaliśmy właściwej rzeczy.