Aston Martin planuje zielono-różowe malowanie na sezon 2021

Pierwsze projekty schematu na bolidzie miały nie znaleźć akceptacji sponsora BWT.
25.09.2013:30
Mateusz Szymkiewicz
1839wyświetlenia
Embed from Getty Images

Aston Martin planuje korzystać z zielono-różowego malowania bolidów w sezonie 2021.

Zespół brytyjskiego producenta powstanie na bazie Racing Point, które ściga się w różowej kolorystyce za sprawą tytularnego sponsora BWT. Austriacki producent będzie kontynuował współpracę z zespołem w 2021 roku i zrozumiałe, że miał on zablokować pierwsze projekty malowania, na których dominowała brytyjska wyścigowa zieleń.

Wierzę, że będziemy ścigali się w brytyjskiej zieleni. To będzie całkiem niezłe - powiedział Lance Stroll, kierowca Astona Martina w sezonie 2021.

Kompromisem pomiędzy stajnią z Silverstone a BWT ma być zielono-różowe malowanie, mocno akcentujące obecność sponsora. Aston Martin decydując się na nową kolorystykę chce wrócić do czasów, kiedy konkurował po raz pierwszy w Formule 1 w latach 1959-1960.

W ramach nowego startu, zespół zdecydował się zakontraktować Sebastiana Vettela w miejsce Sergio Pereza. Ponadto Aston Martin zamierza zwiększyć zatrudnienie o 20 procent, a także wybudować nową fabrykę nieopodal obecnej lokalizacji.

Lance Stroll zapytany przed Grand Prix Rosji, czy miał już okazję omówić z Vettelem wspólne starty od 2021 roku, odpowiedział: Pojawiałem się w jego motorhome'ie na Mugello i podałem mu rękę, witając go w zespole. Jestem bardzo podekscytowany. Nie mogę się już tego doczekać.