Bottas: Wierzę, że mogę powtórzyć sukces z 2017 roku

Fin chce maksymalnie wykorzystać pierwszy stint na pośrednich oponach.
26.09.2016:31
Nataniel Piórkowski
1065wyświetlenia
Embed from Getty Images

Valtteri Bottas wierzy, że w niedzielę będzie w stanie powtórzyć sukces z 2017 roku.

Fin dominował w piątkowych treningach, jednak w decydującej części kwalifikacji do wyścigu o GP Rosji przegrał rywalizację o pole position z Lewisem Hamiltonem a dodatkowo spadł w tabeli za Maxa Verstappena.

Zdaniem Fina trzecie pole startowe jest jednak na torze w Soczi optymalną pozycją startową, szczególnie gdy ma się w bolidzie bardziej trwałe pośrednie opony.

Cały weekend układał się całkiem dobrze i mieliśmy naprawdę mocne tempo. Q1 i Q2 poszły naprawdę nieźle, bardzo gładko. W Q3 udało mi się znaleźć trochę czasu, ale oczywiście inni kierowcy dokonali większych postępów. Myślę, że te opony są bardzo wrażliwe i dosyć ciężko jest sprawić, aby znalazły się w idealnym oknie operacyjnym.

Na moim pierwszym przejeździe ogumienie miało po prostu zbyt niską temperaturę. Na drugim nie wiem co się stało - najnormalniej w świecie nie mogłem pojechać szybciej. Mam pewne wątpliwości, ale szczerze powiedziawszy trzecie miejsce jest dobrym punktem wyjścia dla jutrzejszego wyścigu. W dodatku będę miał w swoim bolidzie lepszą mieszankę na start.

Fin jest przekonany, iż może powtórzyć osiągnięcie z 2017 roku, gdy w Rosji odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Formule 1. Pamiętam, że kiedyś startowałem tu z trzeciego miejsca i wiem, co wydarzyło się później. Postaram się o powtórkę. Naprawdę uważam, że mamy przewagę w związku ze startem na pośrednich oponach. Gra wciąż jest otwarta.