Grosjean i Magnussen opuszczą Haasa z końcem sezonu 2020

Kierowcy potwierdzili tę informację za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.
22.10.2010:26
Mateusz Szymkiewicz
2990wyświetlenia
Embed from Getty Images

Romain Grosjean oraz Kevin Magnussen oficjalnie potwierdzili, że z końcem sezonu 2020 opuszczą zespół Haas.

Francuz był częścią stajni z Kannapolis od momentu jej debiutu w Formule 1 w 2016 roku. Kierowca odegrał w tym czasie kluczową rolę, między innymi sięgając po najlepszy wynik w historii startów zespołu, którym jest czwarte miejsce z Grand Prix Austrii 2018.

Z kolei Magnussen dołączył do Haasa w sezonie 2017 i najwyżej na mecie uplasował się na piątej pozycji podczas wyścigów o Grand Prix Bahrajnu oraz Austrii z sezonu 2018.

Jak oficjalnie ogłoszono, po zakończeniu tegorocznych zmagań Grosjean oraz Magnussen ustąpią swoje miejsca w Haasie. Na ich następców typowani są aktualni zawodnicy Formuły 2 - Mick Schumacher i Nikita Mazepin.

Ostatni rozdział został zamknięty, a książka jest już zakończona. Byłem w Haasie od pierwszego dnia. Podczas tych pięciu lat przeszliśmy przez wzloty i upadki: zdobyłem 110 punktów w 92 wyścigach, jednakże cała ta przygoda była tego warta. Wiele się nauczyłem, a także poprawiłem się jako kierowca i człowiek. Mam nadzieję, że umożliwiłem to również osobom w zespole. To prawdopodobnie moja największa duma, większa niż pierwsze szalone wyścigi w sezonie 2016 oraz czwarte miejsce w Grand Prix Austrii 2018. Życzę zespołowi wszystkiego najlepszego w przyszłości - przekazał Romain Grosjean za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Sezon 2020 będzie moim ostatnim z Haas F1 Team - dodał Kevin Magnussen. Przez cztery lata spędziłem wspaniały czas z zespołem i traktuję to jako dobrą przygodę. Bycie częścią całkowicie nowego zespołu było dla mnie wyzwaniem, które sprawiało mi radość. Ponadto zdobyłem wielkie doświadczenie, które pozwoliło mi na rozwój jako kierowcy wyścigowego. Chciałbym podziękować Gene, Guntherowi oraz każdemu w zespole za ich wiarę i lojalność w ostatnich latach. Nadal pracuję nad moimi planami na przyszłość, które ogłoszę w najbliższym czasie. Przed nami jeszcze sześć wyścigów i dam z siebie wszystko, by ukończyć sezon w mocnym stylu. Dziękuję za okazane mi wsparcie.

Chciałbym podziękować Romainowi oraz Kevinowi za ich ciężką pracę i zaangażowanie w ostatnich sezonach na rzecz Haas F1 Team - powiedział Gunther Steiner, szef zespołu. Romain odegrał fundamentalną rolę dla naszej ekipy, wnosząc szybkość oraz doświadczenie. Jego wyniki z początku sezonu 2016 były nagrodą nie tylko dla nas, ale również dla niego, za wysiłek włożony w przygotowania do debiutu. Kevin dołączając do nas rok później umożliwił nam zdobywanie punktów dwoma samochodami, co po raz pierwszy udało nam się w Monako. Mamy wiele świetnych wspomnień, a szczególnie sezon 2018, który skończyliśmy na piątym miejscu. Rola Romaina i Kevina w tym sukcesie była znacząca. Przed nami jeszcze kilka wyścigów sezonu 2020. To wymagający rok, ale nasi kierowcy dają z siebie wszystko.