Hulkenberg jest obecny z Racing Point na torze Algarve

33-latek ma być w gotowości, gdyby Stroll nie mógł przystąpić do GP Portugalii.
22.10.2012:03
Mateusz Szymkiewicz
1255wyświetlenia
Embed from Getty Images

Racing Point potwierdziło, że Nico Hulkenberg będzie obecny z zespołem podczas Grand Prix Portugalii.

Niemiec wystartował w trzech tegorocznych wyścigach ze stajnią z Silverstone, najpierw zastępując zakażonego koronawirusem Sergio Pereza. Swój ostatni występ 33-latek zaliczył na Nurburgringu, przejmując kokpit Lance'a Strolla skarżącego się na problemy gastryczne.

Mimo to Kanadyjczyk po powrocie do domu uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19. Choć powtórzona próba u kierowcy potwierdza, iż jest on już zdrowy, Racing Point postanowiło zapewnić sobie usługi Nico Hulkenberga na torze Algarve.

Tak, Nico jest z nami - powiedział Otmar Szafnauer, szef Racing Point. Wydaje mi się, że wiele innych zespołów także ściągnęło ze sobą po raz pierwszy rezerwowych kierowców. To po prostu ma sens, by ich posiadać przy sobie.

Amerykanin zapytany, jak duże jest ryzyko, że test Strolla na torze Algarve będzie miał dodatni wynik, odpowiedział: Przed tym weekendem miał negatywny test. Prawdopodobieństwo, że teraz uzyska pozytywny wynik jest bardzo małe. Może nawet wynosi zero? Nie mam na ten temat zbyt dużej wiedzy, ale ryzyko jest niskie. Nico jest jako nasze zabezpieczenie, choć mam pewność, że Lance zasiądzie w naszym bolidzie w ten weekend.

W środę wieczorem potwierdzono również, że pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa uzyskał właściciel Racing Point i ojciec Lance'a - Lawrence Stroll. Kanadyjczyk podobnie jak 21-latek odbył wymaganą kwarantannę.