Horner: Jeśli zwolnimy Albona, weźmiemy kierowcę spoza programu

Szef Red Bulla kategorycznie wykluczył ponowny angaż Gasly'ego lub Kwiata.
24.10.2012:41
Mateusz Szymkiewicz
1204wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Red Bulla - Christian Horner, potwierdza, że jeżeli zespół zrezygnuje z Alexandra Albona przed sezonem 2021, wówczas zdecyduje się na kierowcę spoza juniorskiego programu.

Stajnia z Milton Keynes ma jedno wolne miejsce na przyszłoroczne zmagania i na chwilę obecną Albon ma minimalne szanse na utrzymanie posady. Zrozumiałe, że ekipa bierze pod uwagę zatrudnienie kierowcy spoza juniorskiego programu i dotychczas padły nazwiska Nico Hulkenberga oraz Sergio Pereza.

Szef austriackiego zespołu - Christian Horner, zapytany, czy któryś z zawodników AlphaTauri może otrzymać szansę w Red Bull Racing w sezonie 2021, odpowiedział: Nie. Uważam, że AlphaTauri jest dosyć zadowolone ze swoich kierowców. Jeżeli będziemy musieli rozejrzeć się za innym rozwiązaniem, wówczas oczywiście skupimy się na zawodnikach spoza programu Red Bulla, ponieważ nie mamy nikogo innego do zatrudnienia. Jest kilka jakościowych opcji na rynku.

Brytyjczyk dodał, że faworytem do miejsca u boku Verstappena pozostaje Albon, lecz musi zaprezentować mocne osiągi na Algarve oraz Imoli. Chcemy, by Alex utrzymał to miejsce i po prostu uzasadnił, że nie ma potrzeby rozglądać się za kimś innym. Wydaje mi się, że każdy w zespole tego chce. Można było odczuć, że po Mugello wychodzi z zakrętu. Miał kilka trudnych weekendów. Musi się odbudować, a szczególnie na Imoli, gdzie powinien zaliczyć mocny weekend od startu do mety. Koncentrujemy się na tym. Jest popularnym członkiem naszego zespołu. Potrzebujemy dwóch samochodów jadących blisko siebie, by walczyć z Mercedesem. To jest nasz cel.