Kallenius: Odejście z F1 nie miałoby dla nas sensu

Dyrektor Daimlera podkreśla jednak, że sport musi postawić na technologie hybrydowe.
24.10.2010:55
Nataniel Piórkowski
880wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mercedes musiałby być szalony, gdyby podjął decyzję o odejściu z Formuły 1 - stwierdził dyrektor generalny Daimlera, Ola Kallenius.

Jak dotąd ani Lewis Hamilton ani szef zespołu - Toto Wolff, nie przedłużyli swych umów poza sezon 2020. Z tego względu pojawiają się informacje o tym, jakoby Mercedes rozważał dogłębną reorganizację ekipy lub nawet jej sprzedaż.

W rozmowie z branżowym Manager Magazin, Kallenius dał jednak jasno do zrozumienia, że odejście Mercedesa z Formuły 1 nie wchodzi w grę.

Ostrożnie przeanalizowaliśmy nasze zaangażowanie w Formułę 1. Widzimy, że zainteresowanie sportem wzrasta - ma to miejsce w Azji, Europie, Ameryce Południowej, słowem wszędzie. Liczba młodych fanów rośnie w bardzo szybkim tempie, szczególnie dzięki mediom społecznościowym i e-sportowi. Powinniśmy to porzucić? Musielibyśmy być szaleni.

Kallenius po raz kolejny porównał Mercedesa do Bayernu Monachium. Mamy takie same powody, aby odchodzić z Formuły 1, jak Bayern Monachium, aby żegnać się z Bundesligą. Formuła 1 ma olbrzymie zasięgi, zwłaszcza w kanałach społecznościowych. Właśnie dzięki temu rośnie wartość naszego projektu.

Kallenius jest także usatysfakcjonowany rozwojem platformy marketingowej Mercedesa. Nasz dyrektor finansowy - Harald Wilhelm, jest zadowolony, że udało nam się ściąć koszty o połowę i pozyskać nowych sponsorów. Zespół przejdzie transformację - z firmy będącej generatorem kosztów w zrównoważoną działalność, niemal taką jak wspomniany przeze mnie Bayern.

Będziemy teraz naciskać na rolę technologii hybrydowych. Możemy zmienić paliwo na syntetyczne. Formuła 1 postawiła sobie za cel osiągnięcie neutralności węglowej. Wszystkie te zmiany są konieczne, bo w przeciwnym wypadku wyścigi staną się po prostu starodawnymi imprezami.