Perez: Po treningach byliśmy zagubieni, wprowadziliśmy dużo zmian

Meksykanin uważa, że wielu kierowców może mieć problem z przegrzewaniem się opon.
25.10.2009:50
Nataniel Piórkowski
273wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sergio Perez przyznaje, że Racing Point wprowadziło po piątkowych treningach mnóstwo zmian do bolidu RP20, aby jak najlepiej dostosować jego ustawienia do wymagań toru Algarve.

Meksykanin wywalczył piąte miejsce w sobotnich kwalifikacjach do Grand Prix Portugalii.

Silny wiatr oraz nowa nawierzchnia obiektu w Portimao sprawiają, że kierowcy bardzo często zmagają się z problemem braku przyczepności. Perez jest jednak zadowolony z pracy, wykonanej przez zespół przed sobotnimi sesjami.

W tych trudnych warunkach dobrze się spisaliśmy. Cały zespół zaprezentował się z bardzo dobrej strony. W piątek byliśmy zagubieni, zmieniliśmy w bolidzie wszystko, co tylko się dało - od przygotowania ogumienia po mnóstwo innych rzeczy. Wykonaliśmy świetną robotę, aby dostosować nasz bolid do tego toru i wrócić na wysoki poziom. Mamy teraz doskonałą pozycję startową.

Meksykanin uważa, że kluczowym czynnikiem w wyścigu będzie uniknięcie przegrzewania się opon. Myślę, że poza Mercedesem i Red Bullem, reszta zespołów ze środka stawki jest bardzo blisko siebie. Przekonaliśmy się już o tym na Nurburgringu. Musimy być w tej grupie, musimy maksymalizować osiągi, realizować trafne strategie.

Większość zespołów nie ma informacji na temat długich przejazdów, więc nie wiemy, czego spodziewać się po tych oponach i po tym torze. Wciąż towarzyszy nam wiele niewiadomych.

Wydaje mi się, że w tym wyścigu wiele będzie zależało właśnie od opon. Być może w niektórych bolidach zostaną one rozgrzane zbyt mocno, co przyspieszy zjazdy do boksów. Wielu kierowców może mieć bardzo agresywne podejście do dogrzewania ogumienia, do przygotowania go do startu wyścigu.