Villeneuve chwali Strolla po weekendzie w Stambule

Tymczasem Robert Doornbos i Helmut Marko skrytykowali postawę Maxa Verstappena.
16.11.2018:06
Maciej Wróbel
1387wyświetlenia
Embed from Getty Images

Były mistrz świata, Jacques Villeneuve, zdecydował się pochwalić Lance'a Strolla za jego postawę podczas weekendu wyścigowego w Turcji.

Kierowca Racing Point podczas sobotnich kwalifikacji na torze Istanbul Park sensacyjnie wywalczył swoje premierowe pole position. W wyścigu 22-latek pewnie przewodził stawce do momentu drugiego postoju w boksach i pojawienia się grainingu na jego oponach, który skutecznie wykluczył go z walki o wygraną. Lance Stroll ostatecznie ukończył niedzielne zmagania na dziewiątej pozycji.

Poprzedni kanadyjski zdobywca pole position i mistrz świata z 1997 roku, Jacques Villeneuve, przyznał, że był pod wrażeniem występu swojego rodaka w kwalifikacjach w Stambule. To było wyjątkowe okrążenie - powiedział 49-latek. W przeciwieństwie do kilku innych kierowców, nie popełnił żadnego błędu i wykorzystał zawahanie u Maxa Verstappena podczas jego ostatniej próby.

Naprawdę, tym razem nie mam powodu, by go krytykować. To nie było szczęście - on po prostu świetnie pojechał. Kilku innych zawodników także zdecydowało się na zjazd po nowe opony pośrednie na koniec sesji, ale on po prostu wykonał lepszą pracę.

Villeneuve zwrócił również uwagę na to, że to nie pierwszy raz, gdy Stroll wyróżnia się w trudnych warunkach. Był znakomity w kwalifikacjach na Monzy w 2017, a także w Baku, gdy finiszował na podium. On zdecydowanie czuje się dobrze, gdy na torze panują trudne warunki.

Inny były kierowca F1, Robert Doornbos, w rozmowie z Ziggo Sport w ostrych słowach skomentował występ Maxa Verstappena w Turcji. To był jeden z jego najgorszych występów w samochodzie Formuły 1 - przyznał Holender. Nie wydaje mi się, by pogodził się z tym, co wydarzyło się w kwalifikacjach.

Dr Helmut Marko również przyznał, że nie jest usatysfakcjonowany postawą Verstappena w Grand Prix Turcji. Zarówno Max, jak i Alex wymagali zbyt wiele od swoich opon w przeciwieństwie do doświadczonych kierowców, takich jak Lewis czy Sergio - powiedział Austriak w rozmowie ze Sky Deutchland. Max wiedział, że Stroll się oddala oraz że wyprzedzanie jest niemożliwe. Jednakże powinien był wykazać się większą cierpliwością podczas ataku na Pereza.