Leclerc: Od początku weekendu mam problem z czystą jazdą

Kierowca cieszy się, że będzie mógł wybrać mieszankę opon, z którą rozpocznie wyścig.
28.11.2017:41
Nataniel Piórkowski
884wyświetlenia
Embed from Getty Images

Charles Leclerc potwierdza, że od początku weekendu w Bahrajnie ma duże problemy z czystą jazdą.

Monakijczyk wrócił na tor, na którym przed rokiem zdobył swoje pierwsze w karierze pole position do wyścigu Formuły 1. Tym razem ze względu na kiepskie osiągi bolidu, kierowca Ferrari musiał zadowolić się dwunastym miejscem, ze stratą 0,016s do kolegi z ekipy - Sebastiana Vettela.

To dla mnie ciężki weekend. Zmagam się z problemami już od pierwszego treningu. Sytuacja w ogóle się nie poprawia - zakomunikował 23-latek.

Może podczas Q1 było trochę lepiej, ale w Q2 znowu zaczęły się problemy, gdy założyliśmy do bolidu pośrednie opony. Nie jeżdżę w ten weekend szczególnie czysto, ale postaram się naprostować wszystko przed jutrzejszym wyścigiem.

Vettel i Leclerc są najwyżej sklasyfikowanym kierowcami, którzy skorzystają z możliwości wyboru mieszanki ogumienia, z jaką rozpoczną niedzielne zawody. Nie jest jednak tajemnicą, że ze względu na wysokie temperatury preferowaną opcją jest pośrednia mieszanka.

Jedenaste i dwunaste miejsce nie są takie złe, bo mamy dowolność w wyborze opon. Nie wiem, jak będą wyglądały strategie naszych rywali, ale przynajmniej mamy możliwość zdecydowania się na jakąś alternatywną taktykę.

Jesteśmy bliżej czołowej dziesiątki w porównaniu do wczoraj. To dobry krok naprzód, ale tak, nie mogę zaprzeczać, że jestem trochę rozczarowany tym, iż nie znalazłem się w czołowej dziesiątce.