Marko: Oczekuję od Pereza podobnej postawy do Bottasa

77-latek przyznał, że Red Bull chce mieć w nowym sezonie dwa konkurencyjne bolidy.
06.01.2110:01
Mateusz Szymkiewicz
1816wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko przyznał, że w nowym sezonie oczekuje od Sergio Pereza podobnej postawy do tej, jaką prezentuje Valtteri Bottas w Mercedesie.

Meksykanin otrzymał posadę w Red Bullu w miejsce Alexandra Albona, który w sezonie 2020 nie był pomocny dla partnera Maksa Verstappena, a także nie potrafił zagrozić na torze zawodnikom Mercedesa. Stajnia z Milton Keynes sięgając po Pereza, chce zmaksymalizować swoje szanse na mistrzowskie tytuły w 2021 roku.

W wyścigach Perez ma być w zasięgu ataku Verstappena - powiedział Helmut Marko dla motorsport-total.com. Nikt nie jest w stanie osiągnąć poziomu Maksa w kwalifikacjach, ale różnica pomiędzy nimi powinna maksymalnie wynosić 0,2 sekundy. Nasz zespół potrzebuje dwóch samochodów będących w stanie walczyć z Mercedesami.

Austriak uważa, że rola Valtteriego Bottasa w Mercedesie będzie idealna dla Sergio Pereza w Red Bullu. Jeżeli Bottas nie ma złego dnia, tak jak w Bahrajnie, wówczas wywiązuje się ze swoich obowiązków bardzo dobrze. Dokładnie tego oczekujemy od Pereza.