Jordan: Aston Martin popełnił błąd zatrudniając Vettela

Zdaniem Irlandczyka, zamieszanie na rynku kierowców było najkorzystniejsze dla Red Bulla.
17.01.2109:56
Mateusz Szymkiewicz
2369wyświetlenia
Embed from Getty Images

Eddie Jordan uważa, że Aston Martin popełnił błąd rezygnując z Sergio Pereza na rzecz Sebastiana Vettela.

Niemiec ma za sobą dwa trudne sezony w ekipie Ferrari, podczas których przegrał zespołowy pojedynek z Charlesem Leclerkiem. Szczególnie dotkliwa porażka z Monakijczykiem miała miejsce w ubiegłym roku, kiedy to Vettel zdobył prawie trzy razy mniej punktów, regularnie ustępował partnerowi w kwalifikacjach i popełniał mnóstwo błędów.

Bardzo lubię Vettela, ale moim zdaniem Aston Martin popełnił błąd zatrudniając go - uważa Eddie Jordan. Ostatnie dwa lata wspólnych startów z Leclerkiem były żałosne. Nie wiem czemu wyglądał tak źle, wygrał przecież cztery mistrzostwa świata. Myślę, że to już jest jego zmierzch. Tak czy inaczej zatrzymałbym Pereza.

Zdaniem założyciela Jordan Grand Prix, zamieszanie na rynku kierowców było najkorzystniejsze dla Red Bulla, który sięgnął po kierowcę z Meksyku. To świetny zawodnik [Perez], szczególnie w wyścigach. Red Bull będzie od niego oczekiwał wywierania presji na Maksie, a także na samochodach Mercedesa. Jego poprzednik, Alexander Albon, nigdy nie był w stanie tego zrobić.