Bottas otwarty na udział w Arktycznym Rajdzie Finlandii

Opóźniony start sezonu F1 zwiększa szanse kierowcy na uczestnictwo w drugiej rundzie WRC.
18.01.2110:30
Mateusz Szymkiewicz
570wyświetlenia
Embed from Getty Images

Valtteri Bottas nie wyklucza, że zdecyduje się na start w Arktycznym Rajdzie Finlandii, który będzie drugą eliminacją WRC w sezonie 2021.

Fin od 2019 roku decyduje się na pojedyncze występy w rajdach, testując również samochody WRC fabrycznych zespołów. W ostatni weekend etatowy zawodnik Mercedesa przystąpił do Arctic Lapland Rally, zajmując w nim szóste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Jak ujawnił Bottas, w jego planach może znaleźć się również Arktyczny Rajd Finlandii, który będzie częścią kalendarza WRC i zaplanowany jest na końcówkę lutego. Dzięki przesunięciu zimowych testów oraz startu sezonu F1 na 28 marca, 31-latek może dysponować wolnym terminem na dodatkowy rajd.

Mój kalendarz jest dosyć napięty - powiedział Valtteri Bottas dla gazety Iltalehti. Tegoroczny sezon Formuły 1 będzie liczył 23 wyścigi, więc trudno o zaplanowanie czegoś ekstra. Mimo to zobaczymy, jakie pojawią się możliwości. Istotne jest to, jaki samochód mógłbym otrzymać. Rajdy są moją pasją, ale to nie jest tanie, więc musi mieć to sens. Nie wiem, czy harmonogram pozwoli mi na to [start w Arktycznym Rajdzie Finlandii].

Fin dodał, że normalnie pod koniec lutego szykowałby się do rundy w Australii lub przebywałby w fabryce Mercedesa. Mimo to restrykcje związane z pandemią koronawirusa mogą mu uniemożliwić podróż do Wielkiej Brytanii. Wszystko zależy od tego, czy będę w stanie wypełnić moje zobowiązania wobec Mercedesa. Ta kwestia pozostaje otwarta ze względu na globalną sytuację. Jeżeli jednak pojawi się wolny termin, poważnie rozważę tę możliwość. Zazwyczaj pod koniec lutego latałem do Anglii, by pracować w fabryce Mercedesa. Teraz jednak nie ma to sensu, ponieważ przygotowania do sezonu wyglądają nieco inaczej. Spotkania zespołu odbywają się teraz zdalnie, a omawiane tematy są mi mniej więcej znane.