Verstappen: Podejście Gasly'ego nie sprawdziło się w Red Bullu

Holender zdradził, że 24-latek pominął etap nauki na rzecz jak najszybszej adaptacji.
27.01.2111:10
Mateusz Szymkiewicz
1384wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen uważa, że Pierre Gasly dołączając do Red Bull Racing w sezonie 2019 popełnił fundamentalne błędy.

Francuz był kierowcą stajni z Milton Keynes przez zaledwie dwanaście wyścigów. Ekipa zdecydowała się na zdegradowanie go do Toro Rosso przez niekonkurencyjne osiągi na tle partnera, a także liczne błędy popełniane na torze wyścigowym.

24-latek po powrocie do juniorskiej stajni przeszedł wielką przemianę, zgarniając podium w Grand Prix Brazylii 2019, a także wygrywając zeszłoroczny wyścig na torze Monza. Zdaniem Verstappena, losy Gasly'ego w programie Red Bulla mogłyby potoczyć się zupełnie inaczej, gdyby obrał lepsze podejście po promocji w sezonie 2019.

To prawda. Kiedy Pierre dołączył do nas, natychmiast chciał zaadaptować się do wszystkiego, aniżeli poświęcić czas na naukę - powiedział Holender dla Ziggo Sport. Jego taktyka nie działała. W rezultacie wszystko poszło źle i znalazł się pod wielką presją. Fakt, że miał incydent w trakcie zimowych testów również nie ułatwił mu pewnych spraw.

Verstappen pytany też, co sądzi o formie Pierre'a Gasly z ostatnich miesięcy, dodał: Była świetna. Inni mogą tylko uczyć się od niego jak należy poradzić sobie z odbudową.