Ostatni silnik Hondy w F1 "olbrzymim krokiem naprzód"

Autosprint donosi także o licznych udoskonaleniach w bolidzie Red Bulla.
28.01.2117:50
Maciej Wróbel
1654wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zdaniem włoskich mediów, Honda miała poczynić olbrzymi krok naprzód przy opracowywaniu silnika na sezon 2021.

Na początku października ubiegłego roku Honda niespodziewanie ogłosiła odejście z Formuły 1 z końcem sezonu 2021. W związku z tym uważa się, że osoby odpowiedzialne za program F1 japońskiego producenta podjęły decyzję o przyspieszeniu prac nad zupełnie nowym silnikiem, który pierwotnie miał zostać wprowadzony w sezonie 2022.

Do takich informacji dotrzeć miał ekspert włoskiego Autosprintu, Paolo Filisetti. Słyszałem, że Honda zrobiła olbrzymi krok naprzód w kwestii spalania, a także zdecydowanie poprawiła wydajność termodynamiczną. Część elektryczna na testach także wyglądała bardzo obiecująco - twierdzi Filisetti.

Zbadano też na przykład ciśnienie wlotowe i wylotowe silnika, jak również temperatury i wariacje gazów opuszczających samochód.

Włoch ujawnił również, że Red Bull dokonał kluczowych zmian w samochodzie na sezon 2021, pomimo niewielkich zmian w przepisach. Pierwszą z nich jest zmodyfikowane zawieszenie ze zmodyfikowaną geometrią. Takąj jaką przywieźli do Abu Zabi.

Według Filisettiego, Red Bull przeprojektował również skrzynię biegów w celu uzyskania nowego kształtu. Ma to pomóc zrekompensować obowiązkowe zmiany aerodynamiczne.