Perez: Moim celem jest dogonienie i pokonanie Verstappena

Meksykanin chce jak najlepiej wykorzystać swoją szansę w topowym zespole.
29.01.2106:16
Maciej Wróbel
788wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sergio Perez przyznał, że nie zamierza odpuszczać Maksowi Verstappenowi w sezonie 2021.

Wkrótce po Grand Prix Abu Zabi, 31-latek został potwierdzony jako zespołowy partner Maxa Verstappena w sezonie 2021. Meksykanin podpisał z Red Bullem roczną umowę, zajmując miejsce spisującego się zdecydowanie poniżej oczekiwań Alexandra Albona.

W rozmowie z holenderskim Ziggo Sport Perez zaznaczył, że zamierza podjąć walkę z Maksem Verstappenem i jest zdeterminowany, by zaprezentować się lepiej niż w podczas epizodu w McLarenie w sezonie 2013.

Jestem teraz innym kierowcą - powiedział kierowca z Guadalajary. Jako kierowca czuję się bardziej kompletny, ale czuję że dojrzałem także jako człowiek i sportowiec. Tym razem nie zawiodę.

Moim celem jest dogonienie Maksa. Chcę znaleźć się przed nim. Jako kierowcy Red Bulla będziemy się ścigać częściej, tak jak miało to miejsce w przeszłości z Danielem Ricciardo - dodał były kierowca Racing Point.

Dr Helmut Marko stwierdził z kolei na łamach motorsport-total.com, iż jest jeszcze za wcześnie, by móc określić, czy Sergio Perez pozostanie kierowcą Red Bulla po sezonie 2021. Najpierw chcemy uważnie się przyjrzeć, jak dobrze te dwie strony będą do siebie pasować - powiedział Austriak.