Alpine odsłoniło model A521

Samochód będzie rywalizował w niebieskim malowaniu z biało-czerwonymi akcentami.
02.03.2116:10
Mateusz Szymkiewicz
3945wyświetlenia


Stajnia Alpine oficjalnie odsłoniła swój tegoroczny bolid, który otrzymał oznaczenie A521.

Producent z Dieppe zastąpi w Formule 1 markę Renault, która utrzyma identyfikację jedynie jako dostawca układów napędowych. W ramach nowego nazewnictwa doszło do zmiany malowania, które w tym roku symbolizuje barwy narodowe Francji oraz Wielkiej Brytanii. Model A512 został pokryty niebieskim lakierem, natomiast całość dopełniają biało-czerwone dodatki.

Skład Alpine utworzą Esteban Ocon oraz Fernando Alonso. Francuz startuje dla zespołu od 2020 roku, natomiast Hiszpan po dwuletnim rozbracie z F1 ponownie wkroczy do stawki kierowców. Dla Alonso będzie to także powrót do Enstone po dwunastoletniej przerwie, wcześniej startując dla Renault w latach 2003-2006 oraz 2008-2009. Kierowca w tym czasie sięgnął po dwa mistrzowskie tytuły, siedemnaście zwycięstw oraz szesnaście pole position.

Kolejne zmiany dotyczą kadry zarządzającej zespołu. Na początku roku z kierowania Alpine zrezygnował Cyril Abiteboul, opuszczając całą Grupę Renault. Obowiązki wieloletniego szefa zostaną podzielone między Davide Brivio oraz Marcina Budkowskiego. Włoch dołączy do ekipy po wieloletnim okresie pracy w MotoGP z Yamahą oraz Suzuki. Z kolei Polak doczekał się awansu na stanowisko dyrektora wykonawczego, wcześniej stojąc na czele pionu technicznego.

Sezon 2021 będzie przejściowym dla Alpine przed rewolucją techniczną w kolejnym roku, która ma umożliwić ekipie podjęcie walki o najwyższe cele. Mimo to francuski producent zamierza kontynuować marsz w kierunku trzeciego miejsca w klasyfikacji konstruktorów. W minionej kampanii kierowcy Renault zdobyli trzy miejsca na podium oraz w sumie 181 punktów, gwarantujących piątą pozycję w tabeli. Do pierwszej trójki ekipie z Enstone zabrakło zaledwie 21 oczek.