Ocon: Alpine nie może całkowicie polegać na Alonso

Davide Brivio uważa, że Hiszpan wracając do F1 będzie musiał uczyć się od partnera.
04.03.2109:58
Mateusz Szymkiewicz
801wyświetlenia
Embed from Getty Images

Esteban Ocon przyznał, że nie obawia się, iż Alpine skoncentruje wszystkie zasoby wokół Fernando Alonso.

24-latek w nadchodzących mistrzostwach będzie partnerem mistrza świata, który wraca do Formuły 1 po dwuletniej przerwie. Alonso znany jest z trudnego charakteru oraz koncentrowania wokół siebie zespołów, dla których aktualnie startuje. Ocon przyznał jednak, że nie obawia się takiego obrotu spraw, a także samej rywalizacji z Hiszpanem.

Zespół będzie słuchał również mojego głosu - powiedział Esteban Ocon dla Auto Motor und Sport. Jeździłem tym samochodem przez cały sezon 2020, a w tym roku otrzymamy do dyspozycji jego ewolucję. Moje porównania będą bardzo cenne dla inżynierów. Polityka zespołu polega na słuchaniu obu zawodników. Nie będą polegali tylko na Fernando. Wiem co ja muszę poprawić oraz nad czym muszę pracować jako kierowca.

Dyrektor wyścigowy Alpine - Davide Brivio, przyznał, że Ocon będzie odgrywał bardzo ważną rolę dla zespołu w sezonie 2021. Esteban to młody kierowca, ale już z bardzo dużym doświadczeniem. W zeszłym roku zdołał pokazać swój talent oraz szybkość. Nie mogę doczekać się, aż zobaczę kolejne jego postępy. Będzie uczył się od Fernando, ale Fernando także będzie musiał czerpać od swojego partnera - dodał Włoch.