Haas zaprezentował zupełnie nowe malowanie na sezon 2021

Koncern Uralkali będzie tytularnym sponsorem stajni z Kannapolis.
04.03.2109:12
Mateusz Szymkiewicz
3081wyświetlenia


Zespół Haas zaprezentował zupełnie nowe barwy na sezon 2021, pozyskując tytularne wsparcie koncernu Uralkali.

Pojawienie się rosyjskiego przedsiębiorstwa z branży chemicznej jest powiązane z nowym składem kierowców stajni z Kannapolis. W miejsce Romaina Grosjeana oraz Kevina Magnussena dołączyli Mick Schumacher i Nikita Mazepin, dla których nadchodzące mistrzostwa będą debiutem w Formule 1.

Schumacher dysponuje wsparciem partnera technologicznego Haasa - Ferrari, natomiast dotychczasowa kariera Mazepina w sportach motorowych była finansowana przez Uralkali. Rosyjski koncern postanowił wraz z 22-latkiem dołączyć do Formuły 1, zawierając wieloletnią umowę z Haasem o tytularny sponsoring.

W ramach nowej współpracy ekipa z Kannapolis przyjmie zupełnie inne barwy. Bolid VF-21, który wciąż oczekuje na oficjalną prezentację, będzie pokryty białym lakierem. Całość dopełnią czerwono-niebieskie akcenty, odnoszące się do rosyjskich barw narodowych.

Bardzo się cieszę mogąc powitać Uralkali w Formule 1 jako tytularnego partnera Haasa - powiedział Gene Haas, właściciel zespołu. Cieszymy się, że będziemy reprezentować ich markę przez cały sezon. To ekscytujący czas dla zespołu z Uralkali wchodzącym na pokład, a także Nikitą Mazepinem i Mickiem Schumacherem za kierownicą naszych bolidów. Mam nadzieję, że wrócimy do walki z resztą stawki, zdobywając kilka punktów w nadchodzących wyścigach. Za nami trudne sezony, ale patrzymy z szerszej perspektywy, w szczególności na rok 2022 i zupełnie nowe przepisy.