Marko: Zasoby Red Bulla umożliwią zaprojektowanie nowej jednostki

Stajnia z Milton Keynes jest w trakcie budowy działu Powertrains.
09.03.2108:46
Mateusz Szymkiewicz
861wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko deklaruje, że Red Bull będzie gotowy zaprojektować własną jednostkę napędową w ramach przepisów szykowanych na sezon 2025.

Stajnia z Milton Keynes od przyszłego roku przejmie projekt silnika Hondy, który będzie samodzielnie produkowała w nowoutworzonej dywizji Red Bull Powertrains. Aktualnie czterokrotni mistrzowie świata są na etapie budowy zaplecza technologicznego

Kiedy Honda poinformowała nas o odejściu, byliśmy zmuszeni powrócić do roli klienta - powiedział Helmut Marko, konsultant Red Bull Racing. Mimo to ustaliliśmy, że nie zgodzimy się na takie rozwiązanie sytuacji. Poza tym to nie jest nasza filozofia. Udało nam się znaleźć zupełnie inne wyjście.

Austriak dodał, że dużo prostsza architektura nowej jednostki może zachęcić Red Bulla do zbudowania własnego pakietu na 2025 rok. Nasz sprzęt umożliwi nam nie tylko obsługę silnika, ale także rozwój nowej generacji, która będzie dużo prostsza od obecnej. W praktyce jesteśmy samowystarczalni. Rozmawiamy z innymi firmami na temat możliwych partnerstw, ale nic nie jest jeszcze ustalone.

77-latek odnosząc się do silnika Hondy przygotowanego na sezon 2021, przyznał, że powinien on pozwolić zredukować stratę do Mercedesa. Mamy całkowicie nową jednostkę na ten rok, to prawdziwe dzieło sztuki. Poprawki w kilku obszarach powinny zbliżyć nas do Mercedesa.