Leclerc: Osiągi McLarena robią duże wrażenie

Z kolei Christian Danner chwali szybką aklimatyzację Ricciardo w ekipie z Woking.
18.03.2116:38
Mateusz Szymkiewicz
1683wyświetlenia
Embed from Getty Images

Charles Leclerc przyznał, że jest pod wrażeniem osiągów zaprezentowanych przez McLarena podczas przedsezonowych testów.

Stajnia z Woking uważana jest za trzecią siłę w tegorocznej stawce po Red Bullu oraz Mercedesie. Ośmiokrotni mistrzowie świata mieli szczególnie skorzystać na zmianie dostawcy jednostek napędowych, co pozwoliło wydobyć pełny potencjał z bolidu MCL35.

Mam wrażenie, że Red Bull będzie w tym roku dobrym rywalem dla Mercedesa. McLaren i jego forma także robiły duże wrażenie - powiedział Charles Leclerc z Ferrari w rozmowie z Codesport Monaco.

Były kierowca Formuły 1 - Christian Danner, szczególnie zwraca uwagę na szybką aklimatyzację Daniela Ricciardo w McLarenie. Póki co największe wrażenie na mnie wywarł McLaren. Daniel Ricciardo sprawia wrażenie kierowcy, który jest w szczytowej formie, mimo małej ilości czasu na dostosowanie się do zespołu. Wykonana przez niego praca była niesamowita.

Niemiec komentując również sytuację Sebastiana Vettela oraz Astona Martina, dodał: Zawsze jest trudno o natychmiastową adaptację do bolidu, jednakże nie jest to niemożliwe. Ricciardo właśnie to pokazał. Chcą awansować na trzecie miejsce [Aston Martin] i to będzie możliwe. Szykuje się jednak najtrudniejsza walka w tym roku. W środku stawki jest jeszcze McLaren, Alpine oraz AlphaTauri. Szczególnie szybki jest Tsunoda. Ostatni krok w stronę czołówki wygląda na ten najtrudniejszy. W tej chwili widzę na czele stawki Red Bulla oraz Mercedesa, za nimi jest reszta. Tylko Haas oraz Williams zdają się odstawać.