Francois-Xavier Demaison został dyrektorem technicznym Williamsa

Francuz znany przede wszystkim z WRC, pracował już w F1 dla Renault i Peugeota.
23.03.2111:56
Mateusz Szymkiewicz
1577wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół Williams zatrudnił Francoisa-Xaviera Demaisona w roli dyrektora technicznego.

Stajnia z Grove posiadała wakat na stanowisku lidera projektantów od połowy 2019 roku, kiedy to pożegnano się z Paddy'm Lowem. Od tamtej pory odpowiedzialność za nowe samochody została rozbita na cztery osoby: Jonathana Cartera, Douga McKiernana, Davida Wornera oraz Dave'a Wheatera.

Jak potwierdzono we wtorek, do Williamsa dołączy François-Xavier Demaison, obejmując funkcję dyrektora technicznego. Francuz po wielu latach pracy opuści Volskwagen Motorsport, gdzie był współodpowiedzialny za projekt Polo WRC, a także elektrycznego samochodu ID.R, który pobił wiele rekordów na Pikes Peak oraz torze Nurburgring

Wcześniejsze doświadczenie Demaisona to głównie Rajdowe Mistrzostwa Świata z Citroenem oraz Subaru. Mimo to 52-latek ma na swoim koncie epizod w Formule 1 z Renault oraz Peugeotem.

Jesteśmy zachwyceni witając Francois-Xaviera w naszym zespole - powiedział Jost Capito, dyrektor wykonawczy Williamsa. W przeszłości miałem możliwość bezpośredniego obserwowania jego technicznych umiejętności. Z kolei sukcesy mówią same za siebie. Wprowadzenie do naszego doświadczonego zespołu kogoś o takim kalibrze zdeterminuje kierunek na przyszłość, a także wzmocni struktury. Nie mam wątpliwości, że jego wiedza odegra rolę przy stawianiu następnego kroku, jakim jest powrót do odnoszenia zwycięstw.

Nie mogę się już doczekać, aż dołączę do Williams Racing, który wkracza w ekscytującą podróż, by odmienić swoje wyniki - dodał Francois-Xavier Demaison. To będzie świetne wyzwanie, które pragnę rozpocząć. Mają wspaniały zespół utalentowanych ludzi. Mam nadzieję, że pomogę im nakreślić kierunek na przyszłość, a także zrealizować ambicje.