George Russell został nowym dyrektorem GPDA

Brytyjczyk zastąpi na tym stanowisku Romaina Grosjeana.
23.03.2111:36
Jakub Ziółkowski
1666wyświetlenia
Embed from Getty Images

George Russell został nowym dyrektorem Stowarzyszenia Kierowców Grand Prix (GPDA). Kierowca Williamsa zastąpił na tym stanowisku Romaina Grosjeana.

GPDA ma na celu dbanie o potrzeby wszystkich kierowców Formuły 1 i Russell obejmie funkcję dyrektora u boku Sebastiana Vettela. Na stanowisku przewodniczącego organizacji pozostanie również Alexander Wurz.

To bardzo duży zaszczyt i przywilej zostać nominowanym na dyrektora GPDA - powiedział George Russell. Doceniam wsparcie moich kolegów po fachu, jednocześnie całkowicie zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka się wiąże z tym stanowiskiem. W ciągu ostatnich sześciu dekad, GPDA była kluczowa w poprawie oraz kształtowaniu bezpieczeństwa w Formule 1.

Russell zastąpi na stanowisku Romaina Grosjeana, wieloletniego dyrektora GPDA, który ustąpił w związku z przeniesieniem się do wyścigów IndyCar. Francuz będzie jednak w dalszym ciągu udzielał się w organizacji w charakterze doradcy, co ma na celu wyciągnięcie jak największej liczby wniosków z jego dramatycznego wypadku podczas ubiegłorocznego Grand Prix Bahrajnu.

Jednocześnie GPDA powołało również dyrektora prawnego i jest nim Anastasia Fowle. Jej zadaniem będzie wsparcie organizacji prawnie oraz finansowo. Fowle jest pierwszą osobą na stanowisku dyrektora GPDA, która nie jest kierowcą wyścigowym.

To dla mnie ogromny zaszczyt, że po latach pracy u boku Alexa, Sebastiana i Romaina, zostałam nominowana na stanowisko dyrektora prawnego - powiedziała Fowle. Jestem pasjonatką F1, a także branży, dlatego jestem zaszczycona, iż będę mogła wspierać GPDA w jej przedsięwzięciach.