Willy Rampf dołączył do Williamsa jako konsultant techniczny

Były dyrektor techniczny Saubera będzie wspierał Francoisa-Xaviera Demaisona.
27.03.2108:28
Mateusz Szymkiewicz
481wyświetlenia
Embed from Getty Images

Willy Rampf dołączył do Williamsa jako konsultant techniczny i jego obowiązki będą polegały na wspieraniu Francoisa-Xaviera Demaisona.

Stajnia z Grove po przejęciu przez Dorilton Capital przechodzi proces restrukturyzacji. Stanowisko szefa powierzono Simonowi Robertsowi, natomiast dyrektorem wykonawczym mianowano byłego lidera Volkswagen Motorsport - Josta Capito.

Przed kilkoma dniami 62-latek przywitał w Williamsie swojego kompana z czasów współpracy z niemieckim producentem w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Stanowisko dyrektora technicznego zostało powierzone Francois-Xavierowi Demaisonowi, który projektował Polo WRC oraz model I.D. R przeznaczony na Pikes Peak i Nurburgring.

Jak teraz potwierdzono, dział techniczny zostanie wzmocniony również przez Willy'ego Rampfa, byłego wieloletniego dyrektora technicznego Saubera. Niemiec także ma na swoim koncie współpracę z Capito w Volkswagenie, biorąc udział w projektowaniu samochodu WRC.

To wspaniały inżynier, który przez prawie dziesięć lat współpracował z Willy Rampfem, byłym dyrektorem technicznym Formuły 1 - powiedział Jost Capito, pytany o Demaisona. Ich partnerstwo było bardzo bliskie i duch F1, technologia oraz wiedza została zastosowana przy samochodzie WRC oraz I.D. R. Ma duże doświadczenie i wiele nauczył się od Willy'ego Rampfa, więc perfekcyjnie pasuje do Williamsa. Wiem, że cały czas są w bliskich stosunkach, więc będzie gotowy do pracy po oficjalnym dołączeniu do nas.