Hakkinen: Nie chciałbym Ocona jako partnera zespołowego

52-latek jest również przekonany, że Fernando Alonso zdominuje Francuza w sezonie 2021.
26.03.2120:38
Maciej Wróbel
1849wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zdaniem byłego mistrza świata, Miki Hakkinena, Esteban Ocon nie jest godnym zaufania partnerem zespołowym.

24-letni Ocon przystąpi w 2021 do swojego czwartego pełnego sezonu w F1. W latach 2017-2018 Francuz reprezentował zespół Force India, w którym przyszło mu rywalizować z Sergio Perezem. Z czasem pomiędzy kierowcami doszło do tak dużej liczby incydentów, że zespół zabronił im bezpośredniej walki na torze.

O zawodniku z Evreux najlepszego zdania nie ma dwukrotny mistrz świata, Mika Hakkinen. Chciałbym powiedzieć coś pozytywnego, ale nie znam Ocona zbyt dobrze - powiedział Fin w wywiadzie dla firmy Unibet. Z zewnątrz, bazując na komentarzach i wywiadach, nie wydaje się być typem partnera zespołowego, którego chciałbym mieć.

Musisz móc zaufać swojemu partnerowi. Rozmawiać i dzielić się informacjami. Musisz ufać swojemu partnerowi, a ja niekoniecznie zaufałbym Oconowi. To zabrzmiało dość ostro, ale tak już jest. Moja opinia może być nieco zbyt szorstka, ponieważ nie znam go osobiście, ale możesz wyciągnąć pewne wnioski ze słuchania wywiadów i rozmów z innymi.

Zdaniem Hakkinena, Francuz powinien jednak zostać zdominowany w wewnętrznej rywalizacji z Fernando Alonso. Fernando to prawdziwy matador. Przystąpi do sezonu w taki sposób, że przyćmi Ocona. Nie wydaje mi się, by Ocon miał jakiekolwiek szanse. Ma szybkość i doświadczenie, ale Fernando nie da mu żadnych szans.

Były kierowca McLarena i Lotusa uważa także, iż Alonso nie będzie w stanie odnosić zwycięstw w nadchodzącym sezonie, przede wszystkim z powodu silnika Renault. Czy ten silnik ma wystarczająco dużo mocy, by wyprzedzać na prostych? By wejść w strefę hamowania i wyprzedzać po wewnętrznej? Wątpię.