Schumacher: Błąd z GP Bahrajnu zapadnie mi w pamięci

Niemiec tuż po zakończeniu neutralizacji obrócił swojego Haasa w czwartym zakręcie.
31.03.2114:54
Mateusz Szymkiewicz
746wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mick Schumacher przyznał, że musi wyciągnąć wnioski z błędu popełnionego w wyścigu o Grand Prix Bahrajnu.

Niemiec po zakończeniu neutralizacji na początku wyścigu obrócił swojego Haasa w czwartym zakręcie, co przekreśliło jego szanse na podjęcie walki z rywalami. Schumacher ostatecznie zameldował się na mecie jako ostatni na szesnastym miejscu, tracąc do kolejnego Vettela prawie czterdzieści sekund.

Po restarcie popełniłem błąd w czwartym zakręcie. Kiedy opony nie są wystarczająco rozgrzane, przyczepność jest bardzo niska i muszę się tego nauczyć - powiedział Mick Schumacher. Popełniłem błąd i zostanie to ze mną na jakiś czas. Muszę zrozumieć dlaczego to się stało i jakie wnioski mogę z tego wyciągnąć.

Pomimo trudnego wyścigu, 22-latek cieszy się ze zrealizowania marzenia, jakim jest wejście do stawki Formuły 1. Generalnie mogę powiedzieć, że jestem szczęśliwy. To było moje życiowe marzenie. Zdenerwowałem się jednak błędem z czwartego zakrętu. Wszystko wydarzyło się bardzo szybko, a samochód od razu wpadł w poślizg. Tak czy inaczej moje szesnaste miejsce wygląda lepiej niż powinno. Mamy najsłabszy samochód, ale zrobiliśmy z nim wszystko co w naszej mocy. Wypróbowaliśmy każdy element, a ja sam dużo lepiej rozumiem nasz bolid. Skorzystam z tego w kolejny weekend.