Ocon: Alpine zadeklarowało, że będę traktowany na równi z Alonso

Francuz przyznał, że zależy mu, by stajnia z Enstone szanowała jego głos.
23.04.2111:01
Mateusz Szymkiewicz
936wyświetlenia
Embed from Getty Images

Esteban Ocon ujawnił, że Alpine zapewniło go o równym traktowaniu z Fernando Alonso w sezonie 2021.

39-latek cieszy się opinią kierowcy trudnego we współpracy, szczególnie z zespołowymi partnerami. W przeszłości Alonso wielokrotnie był faworyzowany na torze wyścigowym, a kierowcy dzielący z nim garaż dotkliwie przegrywali wewnętrzne pojedynki.

Alain Prost przyznał, że Alpine zamierza w tym roku podejść ostrożnie do relacji Estebana Ocona z Fernando Alonso. Z kolei 24-latek potwierdził teraz, iż dysponuje gwarancjami od zespołu o równym traktowaniu.

Zespół będzie miał do nas takie same podejście, zarówno wtedy, kiedy będziemy w samochodach oraz kiedy będziemy wysłuchiwani. To bardzo ważne - powiedział Esteban Ocon w rozmowie z gazetą Marca. Z mojej perspektywy sytuacja jest bardzo jasna. Podkreśliłem, że chcę, by wysłuchiwano mnie tak samo jako Fernando. On oczywiście wnosi wielkie doświadczenie, które jest plusem. Kiedy jednak omawiamy szczegóły samochodu, wyrażamy się w podobny sposób.

Francuz odnosząc się do trudnego startu sezonu 2021, przyznał, że Alpine ma mnóstwo pracy do wykonania. Nie jesteśmy w tym miejscu, w którym chcieliśmy być. Musimy postawić krok dalej po wyniku, który osiągnęliśmy z Fernando na Imoli. Czułem się dobrze w samochodzie. Wydaje mi się, że stać nas na regularną walkę o pierwszą dziesiątkę. To nie był łatwy weekend, więc w normalnych okolicznościach był potencjał na siódme lub ósme miejsce.