Verstappen: Mercedes ma przewagę po stronie odzyskiwania energii

Holender został zapytany o porównanie Red Bulla i Mercedesa.
07.05.2111:20
Łukasz Godula
959wyświetlenia

Max Verstappen uważa, że Mercedes wciąż posiada przewagę po stronie odzyskiwania energii, pomimo zysków Hondy z mocą całkowitą jednostki napędowej.

Niemiecki producent prowadzi zaciętą walkę z Red Bullem o tytuł mistrzowski i po pierwszych wyścigach poznaliśmy drobne różnice jakie dzielą obie ekipy.

Mercedes wydaje się mieć lepszy samochód w wyścigu, jednak Red Bull zdaje się być szybszy na pojedynczym okrążeniu, co jest znaczące w kwalifikacjach. Dodatkowo pomimo faktu, że różnica pomiędzy silnikami Mercedesa i Hondy przez zimę drastycznie zmalała, Verstappen w dalszym ciągu widzi kilka kluczowych różnic.

Generalnie uważam, że silnik Mercedesa jest nieco lepszy jeśli chodzi o odzyskiwanie energii podczas okrążenia - wyjaśnił Holender przed GP Hiszpanii. Jeśli chodzi o czystą moc, jesteśmy na tym samym poziomie. Czasami zależy to od ustawień auta i w tym względzie Portimao nie było dla nas optymalne z jakiegoś powodu.

Szef Red Bulla, Christian Horner powiedział, że ostatni progres Hondy daje im osiągi takie, jak Mercedes prezentował w końcówce zeszłego sezonu.

Honda wykonała świetną robotę - powiedział Horner. Myślę, że możemy przyjąć, iż dorównali Mercedesowi z końca zeszłego roku. Oczywiście włożyli ogrom pracy w jednostkę na ten rok, ich ostatni w tym sporcie. Chcą odejść z naprawdę dobrym akcentem. Byłem pod wrażeniem wysiłku, jaki wkładają w to co robią.

Jeśli chodzi o porównanie reszty konstrukcji Red Bulla i Mercedesa, Verstappen powiedział, że walka jest tak wyrównana, iż wszystko będzie zależało od tego, jak dobre ustawienia przygotuje dana ekipa.

Zawsze mówię, że samochody ciągle się zmieniają, co oznacza, że ciągle trzeba wyciskać z nich maksimum - przyznał. Oczywiście mamy mocne i słabsze strony, jednak uważam, że chodzi bardziej o znalezienie dobrego balansu. Nie zawsze jest to łatwe. Mercedes dodatkowo jeździł z różnymi ustawieniami skrzydeł u obu kierowców, więc ciężko coś stwierdzić na pewno.