Hamilton zdobył trzecią w karierze nagrodę Laureusa

Anglik tym razem otrzymał ją za swoją działalność na rzecz równości i różnorodności.
07.05.2110:16
Łukasz Godula
555wyświetlenia

Siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1, Lewis Hamilton otrzymał po raz trzeci nagrodę Laureus w kategorii adwokata sportowców za swoje zaangażowanie w aktywizm na rzecz równości.

Podczas dorocznego rozdania nagród Laureus, zwanymi Oscarami sportu, Hamilton otrzymał wyróżnienie w nowopowstałej kategorii adwokata sportowców. Chciano w ten sposób wynagrodzić jego starania na rzecz sprawiedliwości rasowej oraz promowania różnorodności.

Podczas zeszłego sezonu Formuły 1, po śmierci George'a Floyda i zamieszkach na tle rasowym w USA, Hamilton przewodził akcji na rzecz równości rasowej, zakładając koszulki z hasłem "Black Lives Matter", jak również klękając podczas Grand Prix. Założył dodatkowo Komisję Hamiltona, która ma działa na rzecz różnorodności w F1.

Podczas ceremonii, która odbyła się zdalnie ze względu na pandemię, Hamilton podziękował za trofeum w wiadomości wideo.

Bardzo mocno dziękuję Sportowej Akademii Laureus za przyznanie mi tej niesamowitej nagrody - powiedział Hamilton. Dla wielu osób ostatni rok był niesamowicie ciężki, jednak moje serce rozgrzewa widok siły wspólnego głosu, który dał iskrę nowym dyskusjom i zmianie. Wpływa każdego, kto się zaangażował jest inspirujący, więc chciałbym wam podziękować. Proszę walczcie dalej i dawajcie przykład.

Nagroda adwokata sportowców to trzecie trofeum Laureus, jakie otrzymał Hamilton, wcześniej otrzymywał nagrody za przełamanie w 2008 roku, jak również został uznany sportowcem roku w zeszłym sezonie, wraz z Lionelem Messim.

Hamilton był równiez nominowany w tym roku do nagrody sportowca roku, ale zdobył ją Rafael Nadal, który wygrał turniej Rolanda Garrosa po raz trzynasty w karierze. Pozostałymi nominowanymi byli LeBran James, Robert Lewandowski, Armand Duplantis i Joshua Cheptegei.

Zespoł Hamiltona, Mercedes był nominowany w kategorii zespołu roku, ale tutaj nagrodę zgarnął Bayern Monachium.