Wolff: Nie ma mowy o zmianach w składzie przed końcem sezonu

Austriak stanowczo zdementował plotki na temat Bottasa opublikowane w brytyjskiej prasie.
09.05.2110:04
Nataniel Piórkowski
567wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff kategorycznie wykluczył możliwość pozbawienia Valtteriego Bottasa wyścigowego fotela w Mercedesa w trakcie sezonu 2021.

W kończącym się tygodniu Daily Mail opublikował artykuł, w którym donosił o tym, że jeszcze przed końcem tegorocznej kampanii miejsce Bottasa w Mercedesie może przejąć George Russell.

W czwartek w Barcelonie Fin określił te plotki mianem bredni. Także Lewis Hamilton wziął w obronę swojego kolegę z zespołu, wzywając jego krytyków do wzięcia sobie przerwy.

Wolff, szef działu sportów motorowych Mercedesa, w jasny sposób zakomunikował, że nie bierze pod uwagę innego scenariusza, jak dokończenie mistrzostw z Hamiltonem i Bottasem.

Nie ma innej możliwości, chyba że ktoś złapie grupę i nie będzie w stanie prowadzić bolidu. Nie widzę żadnego powodu, aby wprowadzać zmiany w składzie kierowców. Wiem, że w tym środowisku są osoby, które lubią grać w gorące krzesła, ale nie, nie należy oczekiwać żadnych zmian.

Wolff użył obrazowego porównania, aby opisać obecną sytuację Bottasa w Mercedesie. Jednocześnie po raz kolejny wyraził pełne wsparcie dla Fina, który ponownie mierzy się z kiepskim startem sezonu.

Wszystko zależy od twojej mentalności. Jeśli nie jesteś zadowolony ze swojej żony i zaczynasz już szukać kolejnej partnerki, to na pewno nie poprawi waszych relacji.

Staram się pracować nad relacjami z moimi kierowcami. Chcę, aby Valtteri osiągnął możliwie jak najlepsze rezultaty. Nie jestem osobą, która w takiej sytuacji zaczynałaby flirtować z innymi.