Verstappen zadowolony z minimalnej straty do Mercedesa

Holender liczy na mocny start i szansę zaatakowania Hamiltona na dojeździe do T1.
08.05.2117:28
Nataniel Piórkowski
728wyświetlenia
Embed from Getty Images

Pomimo przegrania walki o pole position Max Verstappen nadal widzi szansę na pokonanie Lewisa Hamiltona w walce o zwycięstwo w Grand Prix Hiszpanii.

W piątek kierowca Red Bulla nie ukończył ani jednego konkurencyjnego okrążenia na miękkich oponach. W sobotnim treningu błysnął jednak świetnym rezultatem, kończąc FP3 na szczycie tabeli.

W trzecim bloku czasówki Verstappenowi nie udało się jednak przebić wyniku Lewisa Hamiltona, do którego stracił niespełna cztery setne sekundy.

Miałem trochę problemów w Q1, ale sądzę, że później uporaliśmy się z balansem i od Q2 był on całkiem niezły. Szczerze mówiąc później, już w Q3, oba okrążenia były naprawdę porządne. Z różnych powodów drugi przejazd okazał się nieco gorszy od pierwszego.

Dzisiaj panują dość wietrzne warunki. Kierunek podmuchów co chwilę się zmienia, ale tak czy owak, drugie miejsce na tym torze jest dla nas bardzo dobrą pozycją wyjściową do wyścigu.

Wiemy, że trudno będzie pokonać tu Mercedesa, ale mimo wszystko jesteśmy bardzo blisko. Mogę się z tego cieszyć.

W pierwszych trzech wyścigach obecnego sezonu Hamilton zdobył dwa zwycięstwa przy jednym Verstappena. Wicelider klasyfikacji generalnej jest jednak pewien, że w niedzielę wciąż może powalczyć o najwyższy stopień podium. Dojazd do pierwszego zakrętu jest długi, ale najpierw trzeba zadbać o mocny start. Wygląda na to, że mamy tempo, więc liczę na dobry wyścig.

Dopytywany o obawy związane z pracą opon, 23-latek odrzekł: Na tym torze, ze względu na szybkie zakręty i problemy z kontrolowaniem temperatury, odpowiednie zarządzanie oponami jest bardzo istotnym czynnikiem. Musimy zagwarantować, że pod tym względem będziemy absolutnie perfekcyjni.