Verstappen: Mercedes i Hamilton popełniają większe błędy od nas

23-latek przyznał, że ma pewność, iż "jego zespół zawsze wykona szybki pit stop".
07.06.2117:17
Mateusz Szymkiewicz
2562wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen uważa, że Mercedes oraz Lewis Hamilton w sezonie 2021 popełniają dużo większe błędy od niego i Red Bulla.

Stajnia z Brackley w ostatnich dwóch wyścigach zdobyła zaledwie siedem punktów, raz wycofując samochód Bottasa po problemach z nakrętką, a w Azerbejdżanie finiszując poza czołową dziesiątką. Szczególnie dotkliwy błąd popełnił Hamilton, który po restarcie z pól startowych w Baku przestrzelił pierwszy zakręt jako lider wyścigu.

Verstappen po wyścigu przyznał, że jest zaskoczony liczbą oraz skalą błędów Mercedesa w ostatnich tygodniach. Każdy popełnia błędy będąc pod taką presją, pod jaką jesteśmy obecnie. To przytrafiło się również i mi. Lewis jest w innej sytuacji niż dotychczas. Jego jedynym rywalem był zespołowy partner. W tym sezonie po raz pierwszy walczy z kierowcami innych ekip, co jest czymś zupełnie odmiennym.

Powiedziałbym, że w sumie zaliczamy małe wpadki, nawet jeżeli inni widzą to na odwrót. Mimo to na 99,9 procent mogę polegać na moim zespole, a w szczególności na tym, że za każdym razem wykonają szybki pit stop - stwierdził kierowca Red Bull Racing.