Villeneuve: Verstappen zaczął ścigać się dużo bardziej fair

Mistrz świata przyznał, że w tym roku nie jest w stanie wskazać słabej strony Holendra.
08.06.2115:22
Mateusz Szymkiewicz
1563wyświetlenia
Embed from Getty Images

Jacques Villeneuve przyznał, że jest pod wrażeniem przemiany Maksa Verstappena, który walcząc z innymi kierowcami przestał wężykować po torze.

Holender po sześciu eliminacjach tegorocznego sezonu jest liderem klasyfikacji i zaczyna być traktowany jako faworyt do mistrzowskiej korony. Zdaniem Villeneuve'a, kluczowa jest większa dojrzałość kierowcy Red Bulla, który przestał podejmować na torze zbyt duże ryzyko.

Sprawia wrażenie kierowcy, który jeździ znacznie bardziej fair - powiedział mistrz świata z 1997 roku dla RacingNews365.com. W pierwszym sezonie było mnóstwo wężykowania na prostych i nie tylko. Teraz przestał to robić. Wygląda to tak, jakby odnalazł balans między tym co jest fair, a co już nie. Wie kiedy ma naciskać, a także wie kiedy ma odpuścić. Jest dużo bardziej kompletny.

Kanadyjczyk zapytany, czy po sześciu wyścigach jest w stanie wskazać słaby punkt Verstappena, odpowiedział: W tym roku? Nie ma on żadnej słabości. Nawet wtedy kiedy był drugi w Bahrajnie po zbyt szerokim przejeździe, przyjął to z pokorą. Było to na zasadzie «Ok, wygrałeś». On wie, że sezon jest długi i wykazuje się dużą dojrzałością. Ma potencjał, jest cały czas w czołówce, więc wszystko zależy od niego. W tej chwili powiedziałbym, że Max jest faworytem, ponieważ Lewis ma za sobą zbyt wiele lat łatwych zwycięstw.