Simon Roberts ustąpił ze stanowiska szefa Williamsa

Obowiązki Brytyjczyka przejmą Jost Capito oraz Francois-Xavier Demaison.
09.06.2123:11
Mateusz Szymkiewicz
2198wyświetlenia
Embed from Getty Images

Williams oficjalnie potwierdził odejście Simona Robertsa ze stanowiska szefa zespołu.

Brytyjczyk po piętnastu latach spędzonych w McLarenie dołączył do stajni z Grove w czerwcu ubiegłego roku jako dyrektor operacyjny. Po przejęciu ekipy przez Dorilton Capital, Roberts od Grand Prix Toskanii został mianowany tymczasowym szefem Williamsa, natomiast w trakcie zimowej przerwy powierzono mu tę funkcję na stałe.

Jak jednak potwierdzono, po szóstej eliminacji sezonu 2021 Roberts pożegna się z dziewięciokrotnymi mistrzami świata. Obowiązki szefa Williamsa zostaną podzielone między dyrektora wykonawczego Josta Capito, a dyrektora technicznego Francoisa-Xaviera Demaisona. Francuz między innymi przejmie nadzorowanie czynności operacyjnych na torach wyścigowych.

Objęcie funkcji szefa zespołu po odejściu rodziny Williams było wielką przyjemnością. Okres przejściowy cały czas trwa i nie mogę już doczekać się nowych wyzwań. Życzę wszystkiego najlepszego każdemu członkowi zespołu - powiedział Simon Roberts.

Simon odegrał integralną rolę w przebudowie zespołu, która trwa od dwunastu miesięcy. Chciałbym podziękować mu za wielkie zaangażowanie - dodał Jost Capito.