Saward: Kwiat, Zhou oraz de Vries mogą być na radarze Williamsa

Dziennikarz nie ma wątpliwości, że George Russell opuści zespół przed sezonem 2022.
22.06.2112:21
Mateusz Szymkiewicz
1056wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dziennikarz Joe Saward informuje, że Williams mógł rozpocząć poszukiwania nowego kierowcy na sezon 2022, koncentrując się wokół trzech nazwisk.

Z końcem roku wygasa kontrakt George'a Russella, którego łączy się z przenosinami do Mercedesa. Niewykluczone, że w drugą stronę przejdze Valtteri Bottas, jednakże w ostatnich dniach sugerowano, iż zainteresowanie dziewięciokrotnym zwycięzcą Grand Prix wyraża Alfa Romeo.

Zdaniem Joe Sawarda, kwestia przenosin Russella do fabrycznej stajni może być już przesądzona, na co wskazuje postawa przedstawicieli Williamsa oraz samego kierowcy. Oficjalna wersja jest taka, że nie zapadła jeszcze żadna decyzja. Interesujące jest jednak to, że nikt nie rozmawia o przyszłorocznych planach Williamsa, co sugeruje odejście Russella. Warto też odnotować fakt, że nikt nie mówi otwarcie o pozostaniu George'a w zespole na sezon 2022.

Według informacji uzyskanych przez dziennikarza, Williams może brać pod uwagę trzy nazwiska - Daniiła Kwiata, Guanyu Zhou oraz Nycka de Vriesa. Rosjanin, który aktualnie jest trzecim kierowcą Alpine, w latach 2014-2017 oraz 2019-2020 reprezentował zespoły należące do Red Bulla. Z kolei Chińczyk po trzech rundach tegorocznego sezonu Formuły 2 jest liderem klasyfikacji i ma być traktowany jako interesująca opcja dzięki swojej narodowości.

W przypadku de Vriesa kandydatura może być następstwem bliskich relacji z Mercedesem. Holender jest kierowcą rezerwowym niemieckiego producenta, a także już drugi rok reprezentuje jego barwy w Formule E. Zdaniem Sawarda, stajnia z Brackley chcąc utrzymać wpływy w Williamsie może umieścić za Russella kolejnego zawodnika ze swojego obozu. Z kolei sam de Vries może być traktowany przez Mercedesa jako jedna z wielu opcji na przyszłość.