Prost: Alonso już wrócił do swojej wysokiej formy

Sam Hiszpan dawał sobie cztery do pięciu wyścigów, by znów osiągać dobre wyniki.
24.06.2108:44
Michał Bielicki
1125wyświetlenia
Embed from Getty Images

Fernando Alonso nie miał łatwego startu sezonu po powrocie do Formuły 1, jednak jego ostatnie dwa wyścigi zasiały ziarno nadziei. W Azerbejdżanie dojechał na szóstym miejscu po wyprzedzeniu trzech aut po restarcie, a we Francji był ósmy, jedynie dwie sekundy za Danielem Ricciardo.

Alain Prost, czterokrotny mistrz świata z lat 80. i 90., który sam w swojej karierze wrócił do ścigania po krótkiej przerwie, rozumie trudności jakie musi przejść kierowca Alpine i wierzy, że ten jest już blisko swojej najlepszej formy.

Pamiętam doskonale kiedy miałem pauzę, co było w praktyce jedynie sześcioma miesiącami w 1992 roku, a mimo tego jak trudno było wrócić do formy - powiedział Francuz. Jednak my mieliśmy możliwość testowania każdego tygodnia, więc dałem radę. Fernando bez takiej możliwości miał ciężej na początku.

Dla niego to nowy samochód, nowy zespół, a także dwuletnia przerwa od jeżdżenia bolidem F1. On sam celował w okolice Grand Prix Francji z powrotem do formy, mówiąc, że potrzebuje czterech albo pięciu wyścigów. To nic specjalnego, to całkiem normalna droga. Na ten moment Alonso na pewno już wrócił do swojej wysokiej formy. Szczerze powiedziawszy, gdyby od samego początku był na topie, wtedy mogłoby to być mniej normalne.