Alonso: Każda kara nałożona na Vettela będzie niewystarczająca

Zawodnik Alpine uważa, że stracił szansę na zajęcie piątego lub szóstego miejsca w czasówce.
03.07.2117:26
Nataniel Piórkowski
1645wyświetlenia
Embed from Getty Images

Fernando Alonso uważa, że każda kara nałożona na Sebastiana Vettela za incydent w Q3 będzie niewystarczająca.

Hiszpan został spowolniony w Q2 przez przygotowującego się do startu pomiarowego okrążenia Vettela. Do zdarzenia doszło pod sam koniec okrążenia, na dojeździe do finałowego wirażu. W efekcie Hiszpan nie awansował do Q3 i rozpocznie niedzielne zmagania z odległego, czternastego pola.

Chociaż Vettel natychmiast zdał sobie sprawę ze swojego błędu i pomachał do Alonso w przepraszającym geście, kierowca Alpine nie kryje zażenowania całym incydentem.

Myślę, że straciliśmy doborową okazję na zajęcie piątego lub szóstego miejsca i zupełnie inny wyścig. Domyślam się teraz, że jutro nie uda nam się zdobyć nawet jednego punktu. Niezależnie od kary, którą nałożą, nigdy nie będzie ona wystarczająca. Sytuacja jest, jaka jest.

Kierowcy którzy znajdowali się przede mną, bardzo źle zarządzali swoimi przejazdami. Jestem rozczarowany, ponieważ moim zdaniem mieliśmy dzisiaj naprawdę wysoki potencjał. Prawdopodobnie dysponowaliśmy dzisiaj najlepszym kwalifikacyjnym bolidem od początku sezonu i niestety nie dane nam było wykorzystać go do maksimum.

Wiecie, uważam, że częścią debaty na temat obowiązujących przepisów musi być zdrowy rozsądek. Kary muszą być surowe, ponieważ to, co dzisiaj się wydarzyło, nie jest w porządku. Bardzo frustrująca sprawa. Straciliśmy przez to wiele punktów. Zamiast tego mamy wyścig, o którym już teraz możemy zapomnieć. Ruszamy z czternastego miejsca, więc to koniec. Kolejny weekend i kolejna dziwna sytuacja.

Vettel potwierdził, że nie zareagował w odpowiedni sposób na sytuację, w jakiej znalazł się pod koniec okrążenia rozgrzewkowego. Obwiniał jednak innych kierowców o to, że postawili go w niekomfortowej sytuacji.

Dostrzegłem Fernando, gdy było już za późno. Niewiele mogłem zrobić. Sądzę, że to wina kierowców z przodu, którzy po prostu przeskakują kolejkę. Nie wydaje mi się, aby było to w porządku. Nie na to się zgadzaliśmy.