Perez rozpocznie wyścig na Silverstone z alei serwisowej

W bolidzie Meksykanina Red Bull wprowadził wiele zmian w ustawieniach.
18.07.2113:20
Nataniel Piórkowski
541wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sergio Perez rozpocznie wyścig o Grand Prix Wielkiej Brytanii z alei serwisowej po tym jak Red Bull naruszył reguły parku zamkniętego pracując nad konstrukcją numer #11.

Perez ma za sobą nieudany występ w sprincie - po starcie spadł z piątego na siódme miejsce a niedługo po tym obrócił swój bolid wypadając na trawiaste pobocze w szybkim zakręcie Chapel.

Meksykanin pozostał na torze niemal do samego końca rywalizacji, ale w samej końcówce zjechał do garażu w związku z coraz silniejszymi wibracjami.

W niedzielę Red Bull poinformował o wymianie mocowania tylnego skrzydła w bolidzie kierowcy z Guadalajary. Przy okazji mechanicy wprowadzili także zmiany w ustawieniach zawieszenia oraz chłodzenia przednich hamulców. Zgodę na nie wydał departament techniczny FIA.

W związku z tym, iż bolid Pereza nie spełnia obecnie warunków parc ferme, zawodnik będzie zmuszony rozpocząć wyścig na Silverstone z końca alei serwisowej.

Należy także dodać, że Red Bull wykorzystał sytuację, aby wyposażyć bolid zwycięzcy GP Azerbejdżanu w dwa nowe komponenty jednostki napędowej: układ magazynowania energii oraz elektronikę sterującą.