Van der Garde: Mam wątpliwości czy Mercedes zwolni Bottasa

Zdaniem Holendra, angaż Russella będzie sprzeczny z interesem zespołu i Hamiltona.
28.07.2111:23
Mateusz Szymkiewicz
1552wyświetlenia
Embed from Getty Images

Giedo van der Garde ma wątpliwości, czy Mercedes ostatecznie zdecyduje się na zwolnienie Valtteriego Bottasa przed sezonem 2022.

Przyszłość Fina w stajni z Brackley jest przedmiotem spekulacji już od kilku miesięcy. Coraz częściej międzynarodowe media informują, że Bottas jest w trakcie rozmów z Alfą Romeo, a jego dotychczasowe miejsce przejmie George Russell.

Zdaniem byłego zawodnika Caterhama - Giedo van der Garde, zwolnienie 31-latka może być jednak sprzeczne z interesami Mercedesa oraz Lewisa Hamiltona. Nie jestem przekonany, czy dojdzie do zatrudnienia Russella. Tak długo jak Hamilton jest w Mercedesie, moim zdaniem Russell tam się nie pojawi. Pozostanie w tym czasie w Williamsie.

Z kolei Nico Rosberg, który reprezentował Mercedesa w latach 2010-2016, uważa, iż transfer George'a Russella może wkrótce dojść do skutku. Trudno o ocenę, ponieważ Bottas pokazuje się z dobrej strony i zasługuje na dalsze starty. Z kolei Russell to wschodząca gwiazda i jest niesamowicie szybki, wchodząc do Q3 samochodem, który zdecydowanie na to nie pozwala. On również zasługuje na miejsce w Mercedesie. To będzie trudna decyzja i nawet zespół może nie mieć przekonania co należy zrobić. Zobaczymy jaki będzie ich ostateczny wybór.