Vettel ukarany reprymendą po wyścigu o GP Węgier

Niemiec i trzej inni kierowcy pozostawili na hymn koszulki z akcji We Race As One.
01.08.2119:37
Nataniel Piórkowski
1887wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sebastian Vettel został ukarany reprymendą niepowiązaną ze ściganiem za pozostawienie ubranej koszulki w trakcie odgrywania węgierskiego hymnu narodowego.

Procedura ceremonii przed startem wyścigu nakazuje wszystkim kierowcom zdjęcie specjalnych koszulek przed udaniem się w miejsce odegrania hymnu narodowego państwa-gospodarza Grand Prix.

Vettel miał na sobie t-shirt wspierający środowisko LGBT. Od początku weekendu czterokrotny mistrz świata zwracał uwagę na węgierskie prawo, które jego zdaniem dyskryminuje osoby o odmiennej orientacji seksualnej.

Vettel a także Valtteri Bottas, Carlos Sainz oraz Lance Stroll, otrzymali reprymendy za niedostosowanie się do przepisów i pozostawienie ubranych koszulek. Nie mają one jednak związku z akcją na torze, więc nie wliczają się do ewentualnych statystyk mogących zaowocować w przyszłości ewentualną karą cofnięcia na starcie.

W komunikacie sędziów stwierdzono iż każdy z kierowców zapomniał zdjąć koszulkę We Race As One na czas hymnu narodowego z powodu nadejścia deszczu.

Jeszcze przed ogłoszeniem decyzji Vettel stwierdził w rozmowie z telewizją Sky: Mogą robić ze mną co chcą. Nie obchodzi mnie to. Zrobię to ponownie.