Rossi: Alonso może startować dla Alpine tak długo jak tylko chce

Prezes koncernu jest gotowy współpracować z Hiszpanem nawet w innych seriach.
25.08.2112:29
Mateusz Szymkiewicz
697wyświetlenia
Embed from Getty Images

Laurent Rossi stwierdził, że Fernando Alonso może dożywotnio startować dla ekipy Alpine.

Hiszpan powrócił w tym roku do Formuły 1 jako reprezentant producenta samochodów sportowych, stanowiącego część Grupy Renault. Alonso do dnia dzisiejszego pozostaje również jedynym mistrzem świata francuskiego koncernu, świętując z nim sukcesy w latach 2005-2006.

Zdaniem prezesa Alpine, 40-latek jest kluczową postacią w historii Grupy i może on oczekiwać długiej współpracy w sportach motorowych, nawet po odejściu z Formuły 1. Fernando jest kimś więcej niż tylko kierowcą Renault. W historii Grupy jest jedną z najbardziej kluczowych osób. Ma dla nas wielką wartość i dużo rozmawiamy o pewnych rzeczach. Jest bardzo prawdopodobne, że będzie kontynuował z nami rywalizację. Chcemy tego. Dla mnie jest jednym z najlepszych w tym sporcie i dla Renault dalsza współpraca z nim ma sens. Zakładam, że obie strony wychodzą z takiego założenia.

Rossi dodał, że Alpine rozważa powrót do rywalizacji w Le Mans, w którym Alonso tryumfował w latach 2018-2019. Decyzja zapadnie w ciągu kilku kolejnych tygodni lub miesięcy. Mimo to na 2022 rok jest za wcześnie. Fernando to świetny kierowca i może się ścigać wszystkim. Rozmawialiśmy już o tym. Tak długo jak czuje się komfortowo w Formule 1, może być z nami. Kiedy jednak uzna, że jego dni przeminęły, zawsze będzie miał opcję, by pozostać w innej kategorii z Grupą Renault. Jeżeli będziemy zaangażowani w wyścigi długodystansowe, znajdziemy mu miejsce.