Fernando Alonso pozostaje w Alpine na sezon 2022

Zespół potwierdził dziś przedłużenie kontraktu Hiszpana.
26.08.2110:20
Łukasz Godula
1793wyświetlenia


Fernando Alonso pozostanie kierowcą zespołu Alpine w sezonie 2022. Informację podał dziś oficjalnie zespół Hiszpana, choć już wcześniej pojawiały się głośne plotki mówiące, że dwukrotny mistrz świata nie zamierza odchodzić z Formuły 1.

Spodziewana informacja pojawia się po przerwie letniej, w najlepszym momencie Alpine w tym sezonie - po zwycięstwie na Hungaroringu. Wprawdzie na Węgrzech zwyciężył Esteban Ocon, jednak Alonso odegrał kluczową rolę w powstrzymaniu Lewisa Hamiltona i uniemożliwienia mu ataku na Francuza w końcówce zawodów.

Obecny rok nie układa się idealnie dla Alpine, które zajmuje obecnie piąte miejsce w klasyfikacji generalnej, z dużą stratą do McLarena, jednak ekipa podkreśla, że ich celem jest wykorzystanie zmian w przepisach na 2022 rok.

Jestem bardzo zadowolony, że mogę potwierdzić przedłużenie kontraktu z zespołem Alpine na 2022 rok. Czuję się tu jak w domu, po powrocie zostałem powitany z otwartymi ramionami - przyznał Alonso. To przyjemność pracować u boku tak kompetentnych ludzi. Obecny sezon jest dla nas trudny, ale pokazaliśmy, że możemy wykonać progres, czego dowodem był wyścig na Węgrzech. Celujemy w dalsze postępy w tym roku, jak równieź nie możemy się doczekać zmiany w przepisach w przyszłym roku. Z niecierpliwością czekam na dalszą walkę u boku Estebana.

Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi mogąc potwierdzić nowy kontrakt Fernando. Mamy obecnie idealny skład, jeden z najmocniejszych w stawce - powiedział Laurent Rossi, dyrektor wykonawczy Alpine. Fernando imponuje nam od czasu swojego powrotu. Jego poświęcenie i praca zespołowa są niesamowite. Osiągi naszego kierowcy na Węgrzech są i idealnym przykładem tego jak bardzo jest utalentowany. Z pewnością skorzystamy z jego doświadczenia przy rozwoju samochodu i jednostki napędowej na 2022 rok. Jednak na chwile obecną skupiamy się na drugiej połowie sezonu. Chcemy ukończyć go możliwie wysoko w klasyfikacji konstruktorów.